Haapsalus näeb nostalgilisi revüünumbreid ajast, mil Lääne Kaluri varietee oli üle Eesti tuntud

Mai alguses toob Eesti Tantsuagentuur ja Starlight Cabaret taas säravad revüünumbrid Läänemaa publikule koju kätte. 5. mail tulevad Haapsalu kultuurikeskuses artistide elavas ettekandes esitusele unustamatud tantsunumbrid ja armastatud meloodiad.

Screen Shot 2016-04-25 at 15.22.14

Külalisetendusi andev Eesti Tantsuagentuuri revüüteater Starlight Cabaret viib vaataja läbi olulise poolsajandi Eesti meelelahutusmaailma ajaloos.

Dokumentaalrevüü „Life is a Cabaret“ lugu on tagasivaade Eesti varietee suurkuju Kalju Saarekese kirevale ja huvitavale elutööle, kelle sünnist möödub suvel 90 aastat.

Dokumentaalrevüü autor ja lavastaja Kristjan Kurm: „Haapsalul on eesti varieteeajaloos ka oma eriline koht, sest on üks neist linnadest, kus on eksisteerinud statsionaarne varietee. Lääne Kaluri varietee oli omal ajal üks kuulsamaid väljaspool pealinna ja seal oli pikka aega lavastajaks ka Kalju Saareke ise. Just sellest faktist lähtuvalt otsustasime oma lavastusega Haapsalu tulla, lootes, et kuskil on veel neid inimesi, kes neid aegu mäletavad ja kellele need olulised on.“

Lavastuse jooksul käime üheskoos läbi eesti varietee sünniloo ning külastame kunagisi menukaid meelelahutuspaiku. Meenutame kuldseid kuuekümnendaid ja nostalgitseme nõukaajas.

Lavale tuuakse kokku 23 suurejoonelist revüünumbrit kümne tantsija ja kahe laulja elavas esituses, mis on inspireeritud ajastu muusikast ja esteetikast nii liikumiskeeles kui ka kostüümides.

Õhtu jooksul tulevad esitusele tuntud Eesti meloodiad, mille omal ajal on kuulsaks laulnud Artur Rinne, Ansambel Laine, Vello Orumets, Marju Kuut, Anne Veski ja Ivo Linna.

Kuid lisaks kõlavad veel paljud ajastu hitid vene, saksa, prantsuse ja inglise keeles. Lavastuse tantsunumbrid on paljuski püütud lavale seada originaalilähedaselt, et tuua vaatajani vanameistri unikaalne ja väga musikaalne koreograafikäekiri. Numbrite lavastamisel on olnud abiks koreograafid Elo Unt, Marina Kesler, Argo Liik, Liisa Laine ja teised.

Kabareeõhtu pakub kindlasti nostalgiahetki vanemale publikule, aga küllaga avastamisrõõmu ka noorematele vaatajatele. See on ainulaadne võimalus nautida parimat klassikalist meelelahutust väljaspool pealinna!

Revüüteater Starlight Cabaret tegutseb Eesti Tantsuagentuuri juures seitsmendat hooaega. Selle aja jooksul on koostöös Sokos Hotel Viru restoraniga Merineitsi valminud neli revüülavastust. Starlight Cabaret truppi kuuluvad paljud Eesti tantsu- ja meelelahutusmaailma artistid, laulusolistidena teevad lavastuses kaasa Irina Haak ja Kalle Sepp.

„Life is a Cabaret“ esietendus toimus 10. oktoobril 2014 Sokos Hotel Viru Show & Dinner restoranis Merineitsi ja seda mängiti kahe hooaja jooksul täissaalile kokku 108 korda.

Kalju Saareke (15.08.1926 – 20.09.2015) oli eesti professionaalse varieteetantsu looja ning kõige kauaaegsem ja visam viljeleja. Tänavu oleks vanameister tähistanud oma 90. juubelit. Tantsukunsti kergema žanri edendamisele pühendas ta tervelt 40 aastat oma elust, lavastades hulga menukaid estraaditantse ja meeldejäävaid varieteekavasid.

Ira Haak on Starlight Cabaret laulja 2009. aastast. Ta on endine Estonia Teatri balletiartist, kes alustas iseseisvat kabareelaulja karjääri 2001 aastal. Ira unustamatu mahe tämber ja tantsuoskus on teinud temast ühe omanäolisema revüülaulja Eestis.

Kalle Sepp on Starlight Cabaret õhtujuht ja laulja 2009. aastast. Ta on osalenud paljudes muusikalides, viimasteks Vanemuise lavastused “Evita” Juan Peróni roll ja “Ooperifantoom” nii Raóuli, André kui ka Fantoomi rollis. Kalle laulab ka Tallinna Ülikooli meeskooris ja on solist ansamblis The Purple Gang.

Piletid etendustele on müügil Piletilevis.

Tavahind 18 eurot. Õpilane/ tudeng / õpetaja / pensionär 14 eurot, grupipilet (alates 15 inimest) 15 eurot.

Korraldab Eesti Tantsuagentuur

www.starlightcabaret.ee

www.tantsuagentuur.ee

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.