Tänasest alustas hiidlastele mõeldud bussiliin Haapsalu-Rohuküla-Haapsalu

Rohuküla sadam: F: Rita Helisma.
Rohuküla sadam: F: Rita Helisma.

Lääne maavalitsus avas täna uue bussiliini nr 34 Haapsalu – Rohuküla – Haapsalu. Buss väljub esmaspäevast laupäevani Haapsalust Rohukülla kell 8 ning tagasi Rohukülast Haapsallu kell 8.15. Liin on käigus ka riigipühadel.

Bussiliini avamine on tingitud lennuliikluse katkemisest Hiiumaa ja mandri vahel. Liini avamist taotles Hiiu maavalitsus, et tagada esimese praamiga Hiiumaalt saabuvatele reisijatele ühistranspordiühendus Rohukülast Haapsallu. Lääne maavalitsus alustas läbirääkimisi bussiettevõttega OÜ M.K.Reis-X, mille käigus jõuti kõiki osapooli rahuldava tulemuseni.

Bussiliini nr 34 sõiduplaani koostamisel arvestati Hiiumaa praami tegeliku saabumisajaga ja Haapsalust Tallinnasse sõitva kaugbussiliini väljumisajaga.

Ühistranspordi vaneminspektor Külliki Kübar nentis, et tänasel esimesel reisil oli küll vaid paar inimest, kuid eeldatavalt kogub liin tuntust ning leiab hiidlaste poolt usinat kasutamist.

Liini tellimiseks vajaliku riigieelarvelise toetuse tasub Hiiu maavalitsus. Toetusleping on esialgu sõlmitud 30. juunini. Selle aja jooksul vaadatakse, kas ja milline huvi liini vastu on ning seejärel pannakse paika edasised tegevused.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.