Uus rakendus aitab kaitsta mobiili kasutavate laste silmi

samsung

Samsung tõi turule rakenduse Samsung Safety Screen, mis aitab kasutajatel – eelkõige lastel – hoida mobiilseadet silmadest ideaalsel vaatekaugusel.

Samsung Safety Screen rakendus on kõikidele Android-seadmetele tasuta saadaval Google Play poes. Rakendus töötab mobiilseadmes vaikimisi ning lapsevanemad saavad selle salasõna abil aktiveerida. Kui mobiilseadet hoitakse silmadele liiga lähedal, ilmub uuendusliku näotuvastustarkvara abil ekraanile sõbralik animatsioon, mis lülitab ekraani välja. Tarkvara avab ekraani uuesti alles siis, kui mobiilseadet hoitakse vähemalt minimaalsel soovitatud kaugusel.

Globaalse silmanägemise edendamisele suunatud organisatsiooni Vision Council uuringuandmete kohaselt on lühinägelikkuse ehk müoopia esinemissagedus suurenenud. Teadlaste hinnangul on selle põhjuseks nii geneetilised kui ka keskkondlikud tegurid. Sealhulgas on põhjuseks ka digitaalseadmete kasutamise osakaalu pidev kasvamine ja üha vähenev kokkupuude loomuliku valgusega vabas õhus. Digitaalne silmade koormatus võib ohustada ka lapsi ja noorukeid, kelle silmad võivad seadmete pikaajalisest kasutamisest kergesti väsida.

“Elektrooniliste seadmete – mobiiltelefonide ja tahvelarvutite – kasutamine kasvab äärmiselt kiiresti kõikides vanuserühmades: neid kasutatakse meelelahutuseks nagu filmide vaatamine või mängude mängimine. Aga ka hariduses, kuna paljud koolid on hakanud kasutama tahvelarvutit õppetöös,“ ütles Samsung Eesti tooteekspert Henry Tiitus.

“Lapsed kasutavad sageli oma seadmeid pikka aega, hoides neid oma silmadele liiga lähedal. See aga pole hea ja võib nägemist kahjustada,” lausus Henry Tiitus. “Samsung kui innovatsiooniliider pöörab oma tootearenduses tähelepanu ka klientide tervisele ja ohutusele ning sellest tulenevalt töötasime välja ka selle uuendusliku rakenduse, mis aitab kaitsta kasutajate silmi.“

Qvalitas Arstikeskuse optometristi Birgit Vaarandi sõnul on tegemist tervitatava algatusena, mis juhib tähelepanu vajadusele silmi nutiseadmeid kasutades kaitsta. “Kindlasti on hea, kui rakendus juhib automaatselt laste tähelepanu turvalisele vaatamiskaugusele,” kommenteeris Vaarandi.

Vaarandi sõnul on silmade kaitse seisukohalt veelgi tähtsam pauside tegemine – ühes tunnis peaks olema minimaalselt kuus minutit ekraanist puhkepausi ja kaugusesse vaatamist. “See on muidugi ennekõike lapsevanema roll öelda, et nüüd on aeg telefon või tahvel kõrvale panna ja paus võtta ning näiteks õue minna. Kuid rakendusestki võib siin abi olla – kui laps hakkab ekraani silmadele liiga lähemale tooma, võib ka ekraaniteavitus olla vihjeks, et nüüd tuleks võtta väike puhkus.”

Turvaekraani rakenduse Samsung Safety Screen töötas välja Samsung Gulf Electronics koostöös reklaamiagentuuriga Leo Burnett MENA. Rakendus pälvis märtsikuisel loovusfestivalil Dubai Lynx auhinna mobiiliseadmete kategoorias.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.