Metsküla algkooli õpilased võitsid ülekaalukalt maakonna koolide õpioskuste olümpiaadi

Metsküla algkooli õpilased said maksimaalsest 119 punktist 99,2 ning edestasid enam kui 20 punktiga nii Haapsalu, Oru, Uuemõisa, Risti kui ka Palivere koolide õpilasi. F: Kristina Kukk.
Metsküla algkooli õpilased said maksimaalsest 119 punktist 99,2 ning edestasid enam kui 20 punktiga nii Haapsalu, Oru, Uuemõisa, Risti kui ka Palivere koolide õpilasi. F: Astrid Nikkel.

Eelmisel neljapäeval, 21. aprillil peeti TLÜ  Haapsalu kolledžis Läänemaa õpioskuste olümpiaad 5. klassile. Metsküla algkooli õpilased said maksimaalsest 119 punktist 99,2 ning saavutasid ülekaaluka võidu, edestades teise koha saajaid kahekümne punktiga, vahendas Lihula Teataja.

Olümpiaadil osales kümme kooli, igas võistkonnas viis õpilast. Metsküla kooli käisid esindamas Silver Nikkel, Samuel Kastepõld, Joosep Michels, Hugo Noormets jaEva-Maria Kastepõld ning õpetaja Pille Kaisel.

Esimeses osas jagunes iga võistkond kolmeks: üks õpilane tegi kuulamisülesannet, kus inglisekeelse laulu read tuli panna õigesse järjekorda; kaks õpilast lahendasid maleülesannet kasutades abivahendina Maleaabitsat ning kaks ülejäänud õpilast otsisid internetist infot Merekultuuriaasta kohta.

Järgmised kaks etappi koosnesid 20 minutilistest töötubadest: kummaski oli 5 eriliigilist ülesannet ja vajalikud abimaterjalid.

“Jälgides võistkondi võin väita, et õpilased oskavad infot otsida; pigem oli takistuseks töö organiseerimine rühmas ja õige strateegia valik. Mõnes võistkonnas lihtsalt jagati ülesanded süvenemata, milline õpilane millises valdkonnas tugev on. Kuna nii ülesandeid kui õpilasi oli viis, siis tegusamad lapsed, kes olid niiöelda oma ülesande lahendanud, läksid kohe kaaslasele appi,” ütles TLÜ Haapsalu Kolledži õppekoordinaator Anneli Kasesalu.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.