Mitsubishi on tarbijaid petnud juba 1991. aastast

mitsu

Jaapani autotootja Mitsuhishi juhid tunnistasid, et ettevõte on juba 1991. aastast võltsinud autode kütusekulu näitajaid, vahendas BBC.

Ülestunnistus tuli pärast eelmisel nädalal avalikustatud andmeid, et Mitsubushi võltsis kütusekulu näitajaid rohkem kui 600 000 Jaapanis müüdud autol.

“Kohaliku turu jaoks oleme seda meetodit kasutanud 1991. aastast,” ütles ettevõtte asepresident Ryugo Nakao täna Tokyos peetud pressikonverentsil. Vabanduseks teid firmajuhid kaamerate ees sügava kummarduse, nagu Jaapanis kombeks on. Kui palju mudeleid pettus puudutab, see pole veel teada, lisas Nakao.

Mitsubishi Motorsi president Tetsuro Aikawa lausus, et uurimine käib ja selguda võivad rohkemad möödalaskmised.

“Me ei tea asjast veel täit pilti ja püüame alles selgust saada,” ütles ta, lisades, et tunneb juhtunu pärast suurt vastutust.

Mitsubishi aktsia langes täan Tokyo börsil 10%.

Aikawa sõnul ei tea ta, miks autotehase töötajad muutsid kütusetesti tulemusi ja näitasid autode läbisõitu tegelikust suuremana.

Mitsubishi on korduvalt lubanud, et ei tegele pettusega. Seda pärast 15 aasta tagust juhtumit, kui selgus, et firma on süstemaatiliselt varjanud autodel esinevaid vigu.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.