Teenindusmaja eest saadud raha aitab korda teha Jaani 2 hooned

 

Teenindusmaja koridor.
Teenindusmaja koridor.

Haapsalu linnapea Urmas Sukles ütles, et teenindusmaja müügi eest saadud raha kasutamise otsustab Haapsalu Linnahoolduse nõukogu, aga ilmselt makstakse müügisummast tagasi teenindusmajale võetud laenu jääk ja ülejäänud raha eest remonditakse tulevase kunstikooli hooneid aadressil Jaani 2.

“Selles valguses me teeme kogu kinnistu korda,” rääkis Sukles Jaani 2 krundist. Kogu tööd ilma laenu võtmata linn tehtud ei saaks, aga teenindusmaja müügist teenitud summa võrra jääb pangalt laenatav osa väiksemaks.

Sukles märkis, et teenindusmaja oli tegelikult Haapsalu Linnahooldusele kasumlik, sest rentnikelt teeniti tulu, ent hoone vajab tõsist remonti.

Urmas Sukles.
Urmas Sukles.

“See maja vajab kõvasti remonti ja see nüüd küll omavalitsuse ülesanne ei ole,” lausus ta. “Oleme Haapsalu valitsemise kontekstis läinud seda teed, et mida linnal vaja pole, seda pole mõtet omada. Oleme inimestele müünud kortereid ja kinnistud ja nüüd ka selle teenindusmaja.”

481 750 eurot

Läänlane kirjutas täna, et Haapsalu endine teenindusmaja müüdi täna Osta.ee’s oksjonikeskkonna kõigi aegade rekordsumma eest – lõpphinnaks kujunes 481 750 eurot. Pakkumisi laekus oksjonile 58, kokku neljalt eri pakkujalt. Hind kerkis oksjoni käigus 91 750 eurot võrra.

Müüja jäi tulemusega väga rahule. Hoonet müüs Haapsalu Linnahooldus ja maja alghind oli 390 000 eurot.

“Lootsime, et hind tõuseb ja täna võime väga rahul olla,” lausus Haapsalu Linnahooldus OÜ juhatuse liige Alo Lõps.

Lõps ei saanud veel öelda, kes hoone ostis, kuid teadis pisut rääkida ostja taustast. “Tegu on ettevõttega, mis omab üle Eesti eri kauplusi ja büroopindu. Ei ole kohalikud mehed,” rääkis ta.

Selle kohta, mis hoonest edasi saab, Lõpsil teavet polnud.

“Eks uued omanikud vaatavad, kas jätkavad rendipindadega või mitte, see on nende öelda,” rääkis ta.

Kindlas kõneviisis saab teenindusmaja müügist rääkida alles siis, kui tehing on notari juures vormistatud. Enne seda on veel vaja veel läbida mitmed formaalsused.

“Nüüd ootame Osta.ee keskkonna protokolli, et kõik on õige ja mingit riket seal ei olnud. Siis kinnitame meie hinna ära ja siis omakorda kinnitab selle müügitulemuse reedel Linnahoolduse nõukogu. Pärast seda paneme paika notariaja ja alles siis on maja müüdud,” selgitas Lõps.

Mida linn saadud rahaga peale hakkab?

“Omanik ütleb,” sõnas Lõps. “Aga eesmärk on see, et kui nüüd hakkame kunsiikooli ehtama, siis on laenu omaosalus olemas ja loomulikult lõpliku otsuse, mis osas ja kuhu raha läheb, teeb samuti nõukogu – tahame oma ettevõtte laiendamiseks natuke investeeringuid teha, aga kuna see on linnale kuuluv raha, siis linn ütleb. Meie ülesanne oli edukatl maja maha müüa ja selle suutsime ära teha.”

Teenindusmaja on püütud müüa aastaid. Miks just ostja leidus?

Lõpsi sõnul oli ilmselt nüüd just õige hetk. “Oleme aasta aega tublit tööd teinud, maja on rentnikke täis,” ütles ta.

 

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.