USA võttis kasutusele hoiatava ründetaktika, mis aga ei vältinud tsiviilelanike hukkumist

Droonilt lastakse välja Hellfire rakett.
Droonilt lastakse välja Hellfire rakett.

Uue taktika kasutamisest teatas eile esimest korda pressikonverentsil USA lennuväe kindralmajor Peter E. Gersten, kes vastutab Daeshi-vastaste rünnakute ja luureoperatsioonide eest, teatas CNN.

Gersten kirjeldas üht 5. aprilli rünnakut Daeshi rahastamisega seotud hoonele Mosulis. USA oli hoonet ja selles tegutsevat nn rahandusemiiri põhjalikult jälginud. Jälgitav mees oli Daeshi võitlejate rahaline toetaja.

“Me jälgisime teda tulemas ja lahkumas, tema varusid ja temaga seotud turvameetmeid,” rääkis Gersten.”Samuti jälgisime aeg-ajalt tema naise ja laste liikumisi.”

USA hakkas välja mõtlema plaani, kuidas saada lapsed, naine ja teised tsiviilelanikud hoonest välja.

“Jõudsime selleni, et tuleb panna Hellfire (õhk-maa-tüüpi rakett) maja kohal plahvatama nii, et see ei hävitaks hoonet ja sel moel “koputada” katusele ja kindlustada, et naine ja lapsed majast lahkuksid,” selgitas Gersten. “Ja seejärel juba saime jätkata oma operatsiooniga.”

Gersten tunnistas, et see meetod on pärit Iisraelist.

Selles mõttes USA nn katuse-koputus töötas, et naine sai majast enne rünnakut välja (laste kohta CNNi loos infot ei jagatud – toim.), kuigi samuti hoonest välja tormanud mehed sõna otseses mõttes tallasid tema peal. “Jälgisime tema majast lahkumist ja kui ta oli väljas, jätkasime rünnakut,” märkis Gersten.

Kuid siis juhtus midagi ootamatut. Naine jooksis majja tagasi. “Meil oli seda väga raske vaadata ja see juhtus mõne sekundi jooksul enne lõplikku rünnakut,” lausus Gersten.

USA-l on sellest ka video, aga seda Pentagon ilmselt ei avalda, sest videos on näha tsiviilelanike hukkumist.

Mees, keda USA ründas, sai ilmselt surma. Tema isik pole siiski tuvastatud, nagu ka teiste Daeshi liikmete või tsiviilelanike isikud, kes rünnakus surma said.

One Response to "USA võttis kasutusele hoiatava ründetaktika, mis aga ei vältinud tsiviilelanike hukkumist"

  1. Uskmatu Toomas   29. apr. 2016 at 06:52

    See pole võimalik,et USA ! Arvatavasti on tegu vene propagandaga !

    Vasta

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.