Läänlane Soomes rockipeol: President Ilves viskas nalja ja oli igati tasemel

President ilves Soomes KaikuIMG_9540

Eile astus Helsingi ööklubis Kaiku diskoripulti Eesti president Toomas Hendrik Ilves, kes mängis oma nooruspõlve lemmiklugusid.

Kaiku ukse taha jõudes lookles seal mitmesaja meetrine järjekord, kõigil piletid näpus. Õhtu algus viibis, uksed avati 40 minutit planeeritust hiljem. Sadas vihma. Päris kõvasti sadas. Ei tibutanud. Osa inimesi oli järjekorras seisnud tund aega, juuksed tilkusid.

“No minu meelest oli üritus halvasti korraldatud, pidime ootama sissesaamiseks nii kaua, kuigi saabusime viis minutit enne seitset,” rääkis üks külastajaist. “Turvamehed kiikasid pidevalt aknast välja, kuid uksi ikka lahti ei teinud, kuigi inimesed olid kohal!” lisas ta.

Neid, kes pika ootamise peale nina kirtsutasid, jagus veelgi. “Garderoob oli tohutult aeglane, see venitas sissesaamist veelgi,” arvas teine üritust külastanud eestlane.

Olenemata arvamusest, et nagunii on kohal peamiselt eestlased, võis piletisabas seistes kuulda põhiliselt soomekeelset jutuvada.

Lõpuks oli Kaiku rahvast nii täis, et liikuma ei mahtunud. Lavaesise täitis press ja säärases väikeses kohas oli eri meediaväljaandeid palju.

President Toomas Hendrik Ilves saabus DJ-pulti talle omase stiilse kikilipsuga, valge triiksärgi ja nahkjakiga. Osa inimesi seisis samal ajal ikka veel järjekorras sissepääsu oodates.

Ilves tutvustas iga lugu eraldi enne selle algust, meenutas lapsepõlve, viskas nalja ja oli igati tasemel. Samas tagasihoidlik ja väljapeetud.

Rahvas seisis kui naelutatult ainiti presidenti vaadates. Kui palju sa ikka neid diskoripuldis kohtad? Tantsimiseks aega ei jäänudki. Ruumi polnud ka eriti. Siiski – muusika oli hea. Õhtu oli meeldiv. President oli äge.

Kogu ettevõtmise tulu läks heategevuseks.

Enriika Liiv

Vaata ka Läänlase pildigaleriisid siit ja siit.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.