Saareväljade ettevõte ostab Atrialt Linnamäe seafarmi

siga

Siim, Ott ja Sulev Saareväljale kuuluv perefirma ABC Projektijuhtimine OÜ ostab Atrialt Linnamäe seafarmi. “Kriisi ajal ostetaksegi,” põhjendas Siim Saareväli Läänlasele, miks seakasvatuses valitseval keerulisel ajal seesugune ost tehakse.

“Näeme ikkagi sealihatootmises pikas perspektiivis hinnatõusu,” lausus ettevõtte juhatuse liige Siim Saareväli. “See hind ei saa nii madalaks jääda.”

Ta lisas, et farmi ostmise otsuse juures oli tähtis ka see, et Linnamäe asub Saareväljade kodukoha lähedal, samuti on positiivne, et üks ettevõte sai võõrkapitali käest tagasi eestlaste kätte.

Atria Farmid OÜ müüs Linnamäe seafarmi läänlastele koos 8000 sea ja 500 hektari maaga. Saarevälja sõnul ei hakka nende ettevõte ise maad harima, vaid see renditakse välja.

“Seatootmine jääb nii nagu on, midagi ei muutu. Kõik töötajad tulid Atriast meile üle ja jäävad ametisse,” selgitas Saareväli. Ta märkis, et Linnamäel taasavatakse tapapunkt ja lihalõikus, mis 2006. aastal seisma pandi. See vajab investeeringuid, kuid muus osas on farm juba varem kaasajastatud. Farmi ostu aitas rahastada Swedbank. Tehingu maksumust pooled ei avalikusta.

ABC Projektijuhtimine OÜ on Läänemaa Investi tütarettevõte, mis on registreeritud Haapsalusse.

“Müügiotsus sündis lisaks sobivale pakkumisele suuresti kahel olulisel põhjusel: esiteks on meil vaja teha täiendavaid investeeringuid mujal, milleks on vaja vahendeid ning teiseks asub Linnamäe farm meie põhitegevuspiirkonnast Valgamaal väga kaugel,” rääkis Atria Eesti ASi juhatuse esimees Olle Horm.

“Kindlasti võiks välja tuua ka sealihaturu ebastabiilsuse ja palju muud, kuid pigem võib seda tehingut võtta eelkõige ettevõtte korrastamisena – tegevuskulude vähendamine on vältimatu ning tehinguga tekib ligi ühe miljoni euro suurune erakorraline kahjum. Me jätkame sealiha ostu Linnamäe farmidest, mis tagab ettevõtte kestlikkuse. Usume, et innukas perefirma suudab farmidest välja pigistada ka täiendavat efektiivsust, mis praeguses turusituatsioonis on hädavajalik.”

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.