Ilma kiivrita ATV-d juhtinud naine põgenes politsei eest ja tegi avarii

Täna kella 18 paiku sattus Pärnus Akadeemia tänaval avariisse ATV, mille juht oli eelnevalt eiranud politsei peatumismärguannet.

Kell 17.36 sai häirekeskus teate, et Pärnus Riia maanteel sõidab kesklinna suunas ATV, mille juht ei kanna kiivrit ning on arvatavasti joobes. Politsei reageeris koheselt ning asus sõidukit otsima. Politseipatrull märkas 40-ndates eluaastates naise poolt juhitud ATVd veidi aega hiljem Oja tänaval ning andis juhile peatumismärguande, mida juht eiras.

Esialgsetel andmetel lisas naine seepeale kiirust, liikudes edasi Tallinna maanteed mööda kesklinna poole ning ületas silla. Seejärel suundus ta Akadeemia tänavale, kus kaotas oma juhitud sõiduvahendi üle kontrolli. Naine sõitis üle äärekivi, mille tagajärjel paiskus ATV külili. Juht sai vigastada ning kiirabi viis ta Pärnu haiglasse. Õnnetuse täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Pärnu politseijaoskonna juht Andres Sinimeri sõnul peab sellise mootorsõidukiga sõites kandma kiivrit. „On teada fakt, et kivi on kõvem kui pea. Kui kiivrit ei kanna ja õnnetus juhtub, võivad tagajärjed väga tõsised olla. Inimesed, hoolige endast,“ ütles Sinimeri.

„Väga kahetsusväärne, et juht politsei peatumismärguandele ei reageerinud ning eest ära proovis sõita, ohustades sellise käitumisega ka teisi inimesi,“ ütles Sinimeri, lisades tänusõnad tähelepanelikele inimestele, kes märkasid ohtu ning andsid sellest koheselt politseile teada.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.