Haapsalu saab valitsuselt sõjapõgenike tarvis 15 000 eurot

Süüria põgenikelaager Liibanonis. F: Ivar Soopan
Süüria põgenikelaager Liibanonis. F: Ivar Soopan

Sotsiaalministeerium eraldab seitsme pagulase vastuvõtmise toetuseks Tallinna, Tartu ja Haapsalu linnavalitsusele toetust 3000 eurot pagulase kohta. Haapsalu saab 15 000 eurot, teatas Postimees.

Toetuse andmine tuleneb valitsuse tegevuskavast Euroopa Liidu ümberasustamise ja ümberpaigutamise skeemide käivitamiseks ja tõrgeteta rakendamiseks. Toetuse suurus on 3000 eurot ühe rahvusvahelise kaitse saaja kohta.

Ministeerium eraldab Tallinna linnavalitsusele 30 000 eurot, Tartu linnavalitsusele 12 000 eurot ja Haapsalu linnavalitsusele 15 000 eurot.

Läänlane kirjutas 22. aprillil, et Haapsalus asuvad elama viis Süüria sõjapõgenikku – peres on ema, isa ja kolm väikest last. Pereisa on õppinud automehaanikuks, naine on töötanud meditsiinivaldkonnas.

Süüriast põgenesid nad hirmust pideva pommise ja muu sõjategevuse ees. Nad on esimesed sõjapõgenikud, kes jõuavad Eesti ametliku kokkuleppe alusel Haapsallu.

Põgenikud asusid elama kolmetoalisse üürikorterirsse, mis on leitud avalikult üüriturult ja mille on põgenike jaoks valmis sättinud Pagula meeskond. Pere edasine toetamine toimub Haapsalu linnavalitsuse ja MTÜ Pagula koostöös.

Pagula on Haapsalus ja Läänemaal tegutsev mittetulundusühing, mille eesmärk on aidata siia piirkonda saabuvatel sõjapõgenikel meie ühiskonnas hästi integreeruda, et nad oleksid võimelised ka kohaliku kogukonna arengusse panustama.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.