Avatud talude päevale on Läänemaalt end registreerinud 9 ettevõtet, üle Eesti 200

Lapsed UusKalda Spordi- ja Puhkekülas.
Lapsed UusKalda Spordi- ja Puhkekülas.

24. juulil toimuvale üle-eestilisele avatud talude päevale on end registreerinud juba üle 200 talu ja põllumajandustootmise. Suure huvi tõttu pikendatakse registreerimise tähtaega nädala võrra.

“Viimase nädala jooksul on paljud talud ja põllumajandustootmised andnud teada oma soovist osaleda avatud talude päeval. Praeguseks on oma osalemisest andnud teada juba 207 ettevõtjat,” ütles Maaeluministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja Kristo Mäe. “Kuna huvi on olnud ettevõtjate poolt väga elav, siis otsustasime pikendada registreerimise tähtaega nädala võrra.”

Avatud talude päeval osalemisest saab teada anda kuni 8. maini. “Avatud talude päeval tasub osaleda, sest see on parim viis oma ettevõtte ja toodangu tutvustamiseks,” lisas Mäe.

Läänemaa talud, mis on end praeguseks registreerinud:

  • Tammejuure Mahetalu Martnas
  • Putkaste Kalda talu OÜ Martnas
  • MTÜ Eriti Roosiline Martnas
  • Ranna Rantšo (OÜ Horse) Hanilas
  • Aaviku talu Hanilas
  • Tuulingu talu Ridalas
  • UusKalda Spordi- ja Puhkeküla Lääne-Nigulas
  • Uuehansu talu Ridalas
  • Tuuru karjamõis Ridalas

Kõige enam on avatud talude päeval osalema registreerunud ettevõtjaid Pärnumaalt (27), Harjumaalt (27), Lääne-Virumaalt (22), Tartumaalt (18), Ida-Virumaalt (15) ja Põlvamaalt (15). Saaremaalt on registreerunud 14, Viljandimaalt 13, Raplamaalt 10, Jõgevamaalt 10, Järvamaalt 10, Läänemaalt 9, Võrumaalt 9, Valgamaalt 6 ja Hiiumaalt 2 ettevõtjat.

Talud ja põllumajandustootmised saavad enda osalemisest avatud talude päeval anda teada kuni 8. maini aadressile reve@maainfo.ee või Maamajanduse Infokeskuse kodulehel.

24. juulil toimuval üle-eestilisel avatud talude päeval saavad külastajad näha nii suuri farme kui ka väiksemaid talusid, kaasaegset põllumajandustehnikat ja väiketööstusi, erinevaid loomi ja taimi. Kohapeal saab maitsta ehedat talutoitu ja osta kaasa kohalikke tooteid.

2016. aasta avatud talude päeva korraldavad Maaeluministeerium, Maamajanduse Infokeskus, Eesti Põllumeeste Keskliit ja Eestimaa Talupidajate Keskliit.

Üle-eestilise avatud talude päeva algatus sündis Maaeluministeeriumi, Maamajanduse Infokeskuse ja Järvamaa avatud talude eestvedajatega koostöös.

2015. aasta juulis toimunud esimesel üle-eestilisel avatud talude päeval avas külastajatele oma väravad 147 talu ja põllumajandustootmist ning kokku tehti nendesse ligi 45 000 külastust.

Registreerunute nimekiri www.maainfo.ee/?page=3760<http://www.maainfo.ee/?page=3760>
Avatud talude päev Facebookis www.facebook.com/events/792255547518477/

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.