Eriarstiabi tulevik: sünnitada saab ainult viies linnas ja ööbida tuleb patsiendihotellis

Tänane Eesti Päevaleht kirjutab, et Haigekassa tuli aasta alguses välja ka arvutustega, mille järgi oleks rahvaarvu vähenemist, aga ka arstide põuda arvestades mõistlik, et enamik keerukate ja spetsiifiliste erialade vastuvõtte toimuks ainult kahes kuni neljas Eesti linnas: Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Kohtla-Järvel. Ehk teisisõnu Tallinna haiglates, kliinikumis, Pärnu haiglas ja Ida-Viru keskhaiglas.

Ülejäänud väiksemates ehk üldhaiglates oleks edaspidi võimalik kohtuda ennekõike kaheksa eriala arstidega: kõrva-nina-kurgu-, silma-, naiste-, naha- ning suguhaiguste ja taastusraviarstiga, psühhiaatri, laia profiiliga sisehaiguste arsti ja üldkirurgiga.

Sotsiaalministeeriumi ametnikud on käinud enamikus üldhaiglates ja uurinud, milliseid probleeme esineb transpordiga. Konkreetseid plaane avalikult veel välja ei käida, kuid arutatakse eri võimalusi, näiteks seda, et haiglad võiksid koostööd tehes ise transporti korraldada, ja nn patsiendihotellide rajamist, millega võiks tegeleda hoopis erasektor.

Loe pikemalt siit.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.