Martnas põles ühe kilomeetri ulatuses teeäär, tuli võis alata autost välja visatud sigaretist

Läänemaa:

30. aprillil kell 15.11 teatati häirekeskusele kulupõlengust Lääne-Nigula vallas Seljakülas. Teataja sõnul oli tuul suur ning põleng liikus kiiresti edasi. Päästjad kustutasid tulekahju kella 15.45 paiku. Kokku oli põlenud 50×50 ruutmeetrit pinnast.

30. aprillil kell 13.07 sai häirekeskus teate kulupõlengust Martna vallas Allikotsa külas, kus teataja sõnul oli näha mitut tulekollet. Päästjad selgitasid välja, et maantee ääres oli kraavis süttinud kulu, umbes 1 kilomeetri ulatuses. Möödasõitjad olid põlengu suures osas mahamaterdanud, päästjad kontrollisid omakorda ala üle. Põleng kustutati kella 13.49 paiku.

Sõidu pealt aknast välja visatud suitsukoni võib sattuda kulu hulka ning kuiva ilma korral on nii tulekahju kiire tekkima. Kui te just peate oma tervist rikkuma, siis tehke seda selliselt, et keegi selle tõttu viga ei saa. Ka loodus. Veenduge, et teie sigaretilõpp on kustunud, enne kui selle minema viskate.

Saaremaa:

30. aprillil kell 19.28 sai häirekeskus teate kulupõlengust Pihtla vallas Suure–Rootsi külas. Päästjad kustutasid umbes 800 ruutmeetrit põlevat kulu kella 20.08 paiku.

Raplamaa:

1. mail kell 20.03 teatati häirekeskusele kulupõlengust Vigala vallas Oese külas. Vana-Vigala vabatahtlikud päästjad kustutasid põlengu. Kokku põles umbes 30 ruutmeetrit kulu.

1. mail kell 1.45 sai häirekeskus teate järelvalveta lõkkest Juuru vallas Helda külas. Sündmuskohale jõudes selgus, et suurte mõõtmetega lõke oli peaaegu kustunud, kuid see asus hoonetele liiga lähedal ning keegi selle järele ei vaadanud. Päästjad tegid lõkketegijatele selgitustööd.

29. aprillil kell 18.16 teatati häirekeskusele, et Kohila vallas Lohu külas põleb põllul rehv. Päästjad kustutasid põlengu kella 18.35 paiku.

Pärnumaa:

30. aprillil kell 16.26 sai häirekeskus teate põlengus Halinga vallas Mõisakülas. Teataja sõnul põles elektriposti otsas olev kurepesa. Päästjad kustutasid põlengu.

30. aprillil kell 10.58 tuli häirekeskusele teade, et Pärnus Oja tänaval on kortermaja koridorid ja korterid suitsu täis. Teataja sõnul oli teisel korrusel olnud põleng. Päästjad selgitasid sündmuskohal välja, et teise korruse korteris oli olnud põleng, mis sai alguse plastmassist prügikasti visatud ja halvasti kustutatud suitsukonist. Põleng oli päästjate saabudes korteriomaniku poolt kustutatud.

Päästjad panevad kõigile südamele, et tulekahju kahtluse korral on esmane tegevus hädaabikõne telefonile 112. Nii saabub abi õigeaegselt ning olukord ei lähe kontrolli alt välja. Selle sündmuse puhul oli ainult õnn, et suitsetaja ise oli kodus ning sai kiiresti reageerida. Juhul, kui ta oleks kodust lahkunud, oleks võinud põleng teisiti lõppeda.

Suitsetajatele tuletame meelde, et siseruumides suitsetades tuleb enne prügiämbrisse viskamist veenduda, et sigaretilõpp on ülihoolikalt kustutatud, kastes seda näiteks veega. Enda ja teiste elude ohtu seadmine, niigi tervist kahjustava tegevusega, on lubamatu.

30. aprillil kell 9.05 sai häirekeskus teate, et Are vallas Suigu külas Tootsi teel oli eluhoones põlema süttinud pappkastid. Põlevad pappkastid kustutas korterielanik ise, päästjad ventileerisid ruumid.

30. aprillil kell 1.43 teatati häirekeskusele põlevast sõidukist Pärnus Rohu tänaval. Päästjad kustutasid leekides auto kella 2.05 paiku.

29. aprillil kell 13.11 sai häirekeskus teate kulupõlengust Paikuse vallas Põlendmaa külas. Teataja sõnul oli põleng alguse saanud lõkkest ning tuul suunas tuld hoonete poole. Päästjate saabudes oli helistaja ise põlengu likvideerinud, kokku oli põlenud umbes 0,2 hektarit põllumaad.

Järvamaa:

1. mail kella 14.34 paiku teatati häirekeskusele tulekahjust Roosna-Alliku vallas Viisu külas. Helistaja sõnul põles kulu ning 20 meetri kaugusel oli kuusehekk ning puukuur. Sündmuskohale jõudes selgus, et tünnis oli põletatud lehti ning oksi ja selle tagajärjel oli lõkkest lennanud sädemed kulu süüdanud. Tulekahju kustutasid kohapealsed inimesed iseseisvalt, päästjad tegid neile selgitustööd.

Lääne-Eesti pommigrupp:

30. aprillil käsid Lääne-Eesti pommigrupi demineerijad Saaremaal, Muhu vallas Imara külas, kus kiviaia korrastamise käigus leiti üks 76 mm mürsk ilma sütikuta. Veel käidi Leisi vallas Oitme külas, kus samuti leiti kiviaia korrastamise käigus üks sütik. Kuna leiud olid transporditavad, siis otsustati esemed hävitada selleks ettenähtut kohas .

76mürsk30.04.16

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.