Nargenfestival toob Haapsallu Eesti Rahvusmeeskoori

Algav 11. Nargenfestivali suvehooaeg sisaldab peale iga-aastaste Haapsalus peetavate Kreegi päevade ja septembris aset leidvate Pärdi päevade kontsertide veel esiettekandeid, plaadiesitluskontserti ning esietendust.

Nargenfestival avaneb Tõnu Kõrvitsa autorikontserdiga “Mirror”. Ettekandele tulevad Kõrvitsa esimesele ECMi albumile salvestatud teosed, mida esitavad tšellist Anja Lechner Saksamaalt, laulja Kadri Voorand, Tallinna Kammerorkester ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor Tõnu Kaljuste juhatusel.

Eesti heliloomingul on oluline koht ECMi ajaloos. Panuse eest Eesti muusika levitamisel promoveerib kontserdil Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektor Peep Lassmann ECMi asutaja ja juhi Manfred Eicheri EMTA audoktoriks.

Festivali teisel avakontserdil toob Tõnu Kaljuste ettekandele Ludwig van Beethoveni loomingu ühe suurima saavutuse – “Missa solemnise” (1823), mida ka helilooja ise pidas 9. sümfoonia kõrval oma tähtsamaks teoseks. Beethoveni hilisesse loominguperioodi kuuluva grandioosse teose solistina astub tunnustatud Läti segakoori Latvija ja meie esindusorkestri ees ning Eesti lauljate Aile Asszonyi, Helen Lepalaane ja Olari Viikholmi kõrval üles Saksa tenor Markus Schäfer, kelle biograafias on paljude märkimisväärsete sündmuste seas ka Grammy võit.

11. juunil Haapsalus algavaid Kreegi päevi dirigeerivad seekord kaks üliõpilast – Mai Simson (RAM) ja Silja Uhs. Esimesel kontserdil Haapsalu toomkirikus kõlab Cyrillus Kreegi muusika meeskoorile Eesti Rahvusmeeskoori esituses. Kreegi muusika kõrval tuleb ettekandele samuti Haapsaluga seotud Rudolf Tobiase üks tuntumaid kooriteoseid, nelipühalaul “Eks teie tea” Cyrillus Kreegi seades.

Kreegi päevade teisel kontserdil 12. juunil esitavad Eesti Televisiooni ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia esinduskoorid eesti heliloojate kooriloomingut. Kava pealkirjaga “Lauliku lapsepõli” sisaldab läbilõiget enam kui sajandi jooksul peamiselt rahvaluuletekstidele loodud eesti koorimuusikast.

Merekultuuriaastal oleme pikendanud Naissaare suveprogrammi. Jätkub koostöö Kinoteatriga, kellega koos toome ka sellel suvel Naissaarel lavale menulavastuse “Tüdrukud ei nuta ehk Katharina lähetamine”, ning 28. juulil esietendub lavastus “Aadama õunad”, mille aluseks on samanimeline Taani kultusfilm. Lavastavad Priit Võigemast ja Henrik Kalmet, peaosades Märt Avandi ja Priit Pius. Naissaare Hellerella aia live-kontserdi traditsiooni jätkab sel aastal Jarek Kasar, kelle loomingut saab kuulda 23. juulil.

Festivali piletid on müügil Piletilevi müügikohtades alates 2. maist. Piletimüük algab kell 10 hommikul.

Kogu kava ja täpsem info www.nargenfestival.ee

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.