Veeohutustalgud: Ujumiskohtadesse saab veel tellida päästevahendeid

veeohutusstend

Päästeamet kutsub kõiki Läänemaa elanikke osalema Teeme ära! veeohutustalgutel. Osaleda saab kas talgujuhina eest vedades või abilisena juba olemasolevate talgutega liitudes.

2. mai seisuga on Läänemaa talgulised taotlenud 25 päästevahendite komplekti maakonna veeohutusstendide jaoks. Kindlasti leidub aga Läänemaal veel väiksemaid supluskohti, mida turvalisemaks muuta.

Seekordsel talgupäeval on kõigil kuldsete kätega ja turvalisusest hoolivatel talgulistel võimalik püstitada oma kodukoha veekogu äärde veeohutusstend. Igale stendile lisatakse ohutusinfo, ujumiskoha koordinaadid ning päästerõngas koos viskeliiniga, et õnnetuse korral saaks kiirelt abi anda. Veeohutuspüstak ei ole tehniliselt keeruline ehitis, selle jaoks on vaja pisut ehitusmaterjali ning pealehakkamist.

Talgutele on võimlaik registreerida 7. maini, sama ajani on võimalik registreerida ka oma veeohutustalgud. Veeohutusstendile mõeldud päästevahendid ei pruugi 7. maiks kohale jõuda, aga see ei tohiks takistada stendi ehitamist ja püstitamist õigesse kohta.

Päästevahendid jõuavad talgulisteni kindlasti nii kiiresti kui võimalik, andke ainult oma soovist varakult teada.

Talgujuhina oma talguid registreerida või juba registreeritud talgutel osalemiseks saab end kirja panna kodulehel www.teemeara.ee. Sealt leiab ka juhised stendi ehitamiseks ning sealsamas on võimalik esitada taotlus päästeametile päästevahendite ja infotahvli saamiseks.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.