Eraomanike droonid satuvad tihti Tallinna lennuvälja kontrollitud õhuruumi

Par7960185

Tänu Lennart Meri Tallinna lennujaama asukohale kuulub enamik pealinnast kontrollitud õhuruumi alla. Kuigi lennuamet on juba aastaid avalikult tutvustanud kontrollitud õhuruumi regulatsioone, ei peeta neist kinni, kirjutab Geenius.ee.

Lennuameti personali- ja kommunikatsioonijuhi Marelle Pihlaku sõnul on neile korduvalt laekunud infot inimestest, kes rikuvad Eestis kehtivaid regulatsioone.

Kiire YouTube’i otsinguga leiab mitmeid halbu näiteid droonide lennutamisest Eestis. Kuigi paljude videote autoriteks on välismaalased, kes ei pruugi kohalike regulatsioonidega olla kursis, leiab mitmeid näiteid ka eestlastest.

Näiteks on Facebookis tulist vastukaja leidnud ettevõtte Mediadrone promovideo, kus juba esimeses kaadris lennutatakse drooni Õismäe kohal lubatust kõrgemal. Lennundusega kursis olevad inimesed märkavad kiirelt, et droon on lennutatud Tallinna lennuvälja 08 raja kohale, kust tõusevad ning maanduvad lennukid. Õnneks oli sel päeval tuul selliselt, et maandumiseks oli kasutusel Sõjamäe poole jääv 26 rada.

Loe pikemalt siit. 

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.