Haapsalu promenaadi uhkeim villa saab korda, hoonesse tuleb peen hotell

Villa Friedheim ajaloolisel fotol. F: Eesti muuseumide veebivärav.
Villa Friedheim ajaloolisel fotol. F: Eesti muuseumide veebivärav.

Haapsalu promenaadil asuv viimane veel korda tegemata ajalooline hoone – Freidheimi villa – peaks varsti renoveeritama uhkeks hotelliks.

Villa müüs Haapsalu ettevõtja Albert Tamm osaühingule GMP Investeeringud, mis kavandab suursugusesse hoonesse peent hotelli. Praegu on projekt Muinsuskaitseametis, kus sellele seatakse muinsuskaitse eritingimused.

GMP Investeeringute juhatuse liikmed on Kalle Sults ja Ants Juhani. Läänlasel ei õnnestunud eile ettevõtte esindajatega nende plaanidest vestelda, kuid loodetavasti saab rohkem teavet lähiajal.

GMP Grupi veebilehel kirjutatakse, et ettevõtete grupp põhineb 100% Eesti kapitalil ja see tegutseb alates 1991. aastast. GMP on Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ning Eesti hotellide ja restoranide liidu liige.

“Meile kuulub palju iseseisvaid ettevõtteid, mis kõik tegutsevad edukalt nii Eestis kui ka lähiriikides nagu Läti, Ukraina, Soome ja Venemaa,” kirjutatakse veebilehel. “Oleme tegutsenud erinevates valdkondades, kuid viimastel aastatel on meie põhilised tegevusvaldkonnad investeerimine, kinnisvara arendus ja haldus ning ehitus. Samuti oleme tegevad majutuse ja toitlustuse äris ning käivitanud ka mitu tootmisettevõtet. Tänaseks on GMP ja temaga seotud ettevõtete kaudu käiku antud sadu tuhandeid ruutmeetreid erineva funktsiooniga kinnisvara sh. ärihooned, spordi- ja vabaaja kompleksid ning elamispinnad. Mitmetel kordadel on meie senist tegevust ka tunnustatud ja ära märgitud.”

GMP-l on muu hulgas suur hotell Otepääl. GMP Clubhotel asub Pühajärve kaldal. “Hotellis saate puhata luksulikult sisustatud mugavates korterites,” märgitakse hotelli veebilehel. “Majas tegutsevat legendaarset GMP Pühajärve restorani peetakse üheks Lõuna-Eesti parimaks ning stiilseimaks toitlustus- ja meelelahutuskohaks. Restoran on valitud korduvalt Eesti parimate restoranide hulka.”

Albert Tamm pani villa müüki eelmise aasta maikuus ja küsis maja eest 530 000 eurot.

Tamm ostis 1885 ehitatud Friedheimi villa 2001. aasta lõpus Haapsalu linnavalitsuse korraldatud oksjonilt. Hoone maksis 1,5 miljonit krooni. Tamm ennustas tollal, et maja kordategemiseks kulub vähemalt viis miljonit krooni.

Villa sisemust on okupatsiooniajal väga palju muudetud ja ka rikutud.

 

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.