Kõmsil tegutsev majatootja Greencube on kahe aastaga jõudsalt arenenud


Virtsu sadamas on huvilistele vaatamiseks Kõmsil tegutseva ettevõtte Greencube järjekordne uus aiamaja mudel. Kaks aastat tagasi tegevust alustanud Greencube on jõudsalt arenenud ja nende sortimendis on nüüdseks üle 20 eri välimuse ja otstarbega majakese.

“Eesmärk kodukandis Kõmsil aina enam töökohti luua sunnib olema innovatiivne ja paindlik,” ütles Greencube’i müügi- ja arendusjuht Henri Bekmann. “Alguses alustades ühe majaga sortimendis, praegu võib kodulehelt leida juba eri suurustes ja otstarvega majamudeleid – kokku üle kahekümne.”

Greencube teeb vajadusel kliendi soovide järgi eriprojekte.”Oleme ehitanud hoonetele näiteks lisatube juurdeehitusena, kui pererahval olemasolev kodu on väikseks jäänud,” ütles Bekmann.

Kui Greencube kaks aastat tagasi Kõmsil väikemajade tootmist alustas, kulus ideest teostuseni pool aastat. Praegu saadakse moodul valmis kahe nädalaga. Mooduliks on 20-30-ruutmeetrine maja või majaosa. Hiljem moodulid ühendatakse ning saadakse kliendi hoovil terviklik maja vaid loetud tundidega.

Alustati aastaringseks kasutamiseks mõeldud pisikeste disainmajadega, kuid nüüd pakutakse ka kuni 150-ruutmeetriseid majamudeleid ja personaalseid lahendusi. Ideedest vormib projekti arhitektibüroo KBT Ehitusprojekt OÜ, mille järgi ehitusmehed tootmishoones maja valmis ehitavad. Ehitada saab ka viilkatusega klassikalisi majalahendusi.

Esimesel aktiivsel tegevusaastal kutsuti Greencube oma toodanguga DisainiÖÖ festivalile, kus hoonet ka aktiivselt tutvustati ja tunnustati. Sel aastal pärjati Greencube väikemaja Aasta tehasemaja konkursil Aasta aiamaja 2016 tiitliga.

“Kuna ehitus on kallis, siis kvaliteetset kaupa Eestis müüa ei ole pikas perspektiivis suuremas mahus jätkusuutlik. Eestis vaadatakse kahjuks üsna tihti suures pildis kvaliteedi arvelt pigem soodsamat hinda,” märkis Bekmann.

Ent Euroopas on Greencube’i kvaliteedi ja hinna suhtelt väga hea. Seepärast on mitmed edasimüüjad sel aastal alustanud Greencube’i toodangu pakkumist piiri taga. Näiteks oli majamudel Soomes Mökki messil, kus toodang sai palju positiivset tagasisidet ja ka juba reaalseid tellimusi. Lisaks on tulnud päringuid, tänu millele peetakse laienemise plaane.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.