Augustis tutvustatakse Haapsalu Väikse viigi ääres merega seotud vaba aja veetmise võimalusi

Screen+Shot+2016-05-02+at+12.38.35

Merekultuuriaasta suvine teemalaine tutvustab merega seotud vaba aja veetmise võimalusi. Haapsalus on tutvustus 1.-7. augustil Väikse viigi ääres.

Kolmanda laine peamiseks programmiks on pop-up merekool “Meresõber”, mis annab võimaluse proovida nelja veega seotud spordiala: purjetamine, lohesurf, kajakiga sõitmine ja SUP-lauaga sõitmine.

Kokku jõuab Meresõber seitsmesse Eesti suuremasse linna ning tänasest on avatud pop-up kooli eelregistreerimine.

Pop-up merekooli “Meresõber” koordineerib Eesti Jahtklubide Liit ning projektijuhi Indrek Ilvese sõnul on programmi eesmärk anda noortele võimalus saada vahetu kogemus merel käimisest.

“Meri pakub väga mitmeid võimalusi sportimiseks ja vaba aja veetmiseks ning meie eesmärk on seda laiemalt tutvustada,” ütles Ilves.

Selleks on loodud kaks erinevat võimalust: eelregistreerimisega 5-päevane merekool noortele vanuses 8-16 aastat ning õhtuti ja nädalavahetuseti kiirkursus “Esimest korda veele” kõikidele huvilistele.

“Viiepäevane merekool annab võimaluse tutvuda erinevate veespordialadega põhjalikumalt, kus iga päev on fookuses üks spordiala ning üldine veeohutus. Õhtuti ja nädalavahetuseti saavad aga SUP-laua, lohesurfi, kajaki ja purjetamisega tutvuda kõik huvilised vanusest hoolimata,” täpsustas Ilves.

Kõiki meresõpru juhendavad oma ala professionaalid. Vaneminstruktor Elise Umb on Eesti koondislane purjetamises ning kuulub paadiklassi 470 naiste arvestuses maailma paremikku.

Purjetamise instruktor Terje Lepik on purjetamisega tegelenud juba 10 aastat. Ta on kuulunud noorte koondisesse ja toonud võistlustelt koju mitmeid auhinnalisi kohti.

Kajakiinstruktor Oskar Jüssi on andnud individuaalseid koolitusi alates 2012. aastast ning alates 2014. aastast annab ta SeaKayak Estonias voolava vee, surfi, gröönipöörete ja süstasõidu baaskoolitusi.

Pop-up merekooli “Meresõber” asukohad:

  • 1.06-12.06 Narva, Joaorg ja Narva veehoidla
  • 13.06-26.06 Pärnu, Pärnu Jahtklubi
  • 04.07-17.07 Tallinn, Lennusadam
  • 18.07-31.07 Tartu, Anne kanalil ja Saadjärve, Jääaja keskus
  • 01.08-07.08 Haapsalu, Väike viik
  • 08.08-21.08 Kuressaare
  • 22.08-28.08 Lohusalu, jahisadamas

Meresõbra kursustega kaasneb ka sümboolne osalustasu. Viiepäevane kursus maksab 10 eurot inimese kohta ning tunniajane kiirkursus “Esimest korda veele” maksab 5 eurot.

Täpsem info ja registreerimine asub merekultuuriaasta veebilehel.

Pop-up merekooli “Meresõber” on ellu kutsunud kultuuriministeeriumi Merekultuuriaasta 2016. Suurt suvist noortele suunatud projekti veab Eesti Jahtklubide Liit. Meresõbra kohale jõudmist eri paikadesse toetavad Tartu linn, Narva linn, Pärnu linn, Keila vald, Kuressaare linn ja Haapsalu linn. Oma varustust lubavad kasutada ja proovida SeaKayaking Estonia, Mändjala Surfiklubi ja RS Purjetamiskeskus. Meresõbrale aitab tuule purjedesse puhuda 4 Energia. Pop-upmerekool “Meresõber” on jätkuprojekt, mida toetab järgnevatel aastatel EV 100.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.