Päästekeskus on hämmingus: Inimesed ei võta õppust, lääne regioonis oli väga palju põlenguid

“Lääne päästekeskusel ei ole allolevaid sündmusi vaadates enam sõnu!” teatas päästekeskuse kommunikatsioonijuht Kristi Kais. “Vaatamata õpetustele, soovitustele, toetusele, hurjutamisele, karistamisele ei ole pilt pääste mõistes kuidagi muutunud. Kulupõlengud, toidu kõrbemised, eluhoonete põlengud sadasid sellel nädalavahetusel päästjatele kaela nagu tugev hoovihm.”

“Igas asjas oma kaks poolt ja nende sündmuste teine ehk positiivne pool on see, et keegi ei saanud nende tagajärjel surma ega tõsiselt viga,” jätkas Kais. “Tahame kindlasti kiita ja tänada neid tublisid inimesi, kes märkasid ohuolukordasid, andsid nendest teada ning ka sekksuid. Nii mõnigi sündmus oleks võinud hoopis kurvemini lõppeda, kui tähelepanelikke märkajaid ei oleks olnud. Palume kõigil suhtuda tuleohutusse siiski austusega ning äärmise hoolikusega, sest tulekahju võtab kõik, nii vara kui elu!

Läänemaa:

8. mail kell 16.53 teatati häirekeskusele elumaja põlengust Lääne-Nigula vallas Paliveres. Sündmuskohal selgus, et põles puuriit maja kõrval, mis oli süüdanud maja otsaseina ning pööningu. Tulekahju kustutati kell 18.36. Põles 9×18 meetrit hoonet, ülejäänud hoone sai tule- ja veekahjustusi.

8. mail kell 12.48 sai häirekeskus teate põlengust Nõva vallas Rannakülas. Teataja sõnul põles kompostihunnik. Päästjad kustutasid põlengu kell 13.03.

Saaremaa:

8. mail kell 17.45 sai häirekeskus teate hoonepõlengust Pihtla vallas Reo külas. Teataja sõnul põles saunamaja leegiga. Sündmuskohale jõudes selgitasid päästjad välja, et põles ühekordne kõrvalhoone, mille katus oli juba sisse kukkunud ja püsti olid vaid seinad. Ümber hoone põles ka kulu. Päästjad kustutasid tulekahju kella 19.22 paiku. Hoone hävis täielikult. Täpsemad asjaolud selgitab välja menetlus.

8. mail kell 16.03 teatati häirekeskusele põlevatest kadakatest Salme vallad Läätsa külas. Esimesena sündmuskohale jõudnud Salme vabatahtlikud päästjad kustutasid põlengu kell 16.15. Kokku põles umbes 25 ruutmeetrit kadastikku.

8. mail kell 11.40 sai häirekeskus teate kulupõlengust Lääne-Saare vallas Leedri külas. Päästjad kustutasid umbes 500 ruutmeetrit põlevat heinamaad kella 12.14 paiku.

7. mail kell 19.13 teatati häirekeskusele liiga suurest lõkkes Lääne-Saare vallas Mändjala külas. Teataja kartis, et oksade põletamine lõkkes võib järelevalvajate kontrolli alt väljuda. Sündmusele reageerinud Salme vabatahtlikud selgitasid välja, et lõkketegijad olid tule siiski ise kontrolli alla saanud. Vabatahtlikud päästjad kastsid lõkke ümbruse veega, et vältida edasisi probleeme.

7. mail kell 16.45 teatati häirekeskusele pinnasepõlengust Lääne-Saare vallas Mätasselja külas. Teataja sõnul põles männimetsaalune. Päästjate saabudes põles umbes 2500 ruutmeetrit kuiva pinnast ja süttinud ka mõned puud. Tulekahju likvideeriti kell 18.

6. mail kell 16.51 sai häirekeskus teate kulupõlengust Salme vallas Suurna külas. Sündmuskohal selgus, et põleng sai alguse lõkkest. Salme vabatahtlikud koos kohalike inimestega alustasid kustutamisega. Ulatuslik tulekahju (umbes 3425 ruutmeetrit) kustutati kella 17.40 paiku. Pilt manuses.

Raplamaa:

8. mail kell 20.33 sai häirekeskus teate põlengust Kaius Leandri teel, kus keegi oli süüdanud jaanitule jaoks kogutud põlevmaterjali, kokku umbes 200 ruutmeetril. Tulekahju kustutasid Kaiu ja Kuimetsa vabatahtlikud päästjad.

8. mail kell 12.51 teatati häirekeskusele kulupõlengust Vigala vallas Palase külas. Päästjate saabudes põles 20 ruutmeetrit metsaalust. Põleng kustutati kell 13.23.

8. mail kell 12.14 teatati häirekeskusele kulupõlengust Rapla vallas Röa külas. Päästjad kustutasid umbes 200 ruutmeetri suuruse põlenguala kell 12.45.

7. mail kell 15.42 sai häirekeskus teate, et Käru vallas Lungu külas põles vana sigala katus ning ümber hoone kulu. Päästjad kustutasid umbes 500 ruutmeetrit kulu ja hoone katusel põlenud umbes 50 ruutmeetrit turvast kell 18.21.

7. mail kell 13.35 teatati häirekeskusele kulupõlengust Raikküla vallas Loe külas. Teataja sõnul oli kulu süttinud lõkkest. Põles hektari jagu metsaalust pinnast, tulekahju kustutati kell 14.54.

7. mail kell 12.06 teatati häirekeskusele suurest lõkkest Kohila vallas Aespas. Talguliste teatel tegid nad lõket ning kardavad nüüd, et see võib käest ära minna. Päästjate saabudes põles lõke, mille pindala oli umbes 100 ruutmeetrit ning kõrgus 3 meetrit! Lõkketegijatel puudusid esmased kustutusvahendid. Vabatahtlikud päästjad turvasid lõket seni, kuni ei olnud enam ohtu ümbritsevale.

7. mail kell 11.11 sai häirekeskus teate kulupõlengust Järvakandis Ujula põigus, kus teataja sõnul põles kahe mahajäetud maja vahel kulu. Põles umbes 250 ruutmeetrit kulu, põleng likvideeriti kell 11.46.

6. mail kell 11.27 teatati häirekeskusele kulupõlengust Kohila vallas Hageri külas. Teataja sõnul oli traktori sädemest süttinud pinnas. Päästjad kustutasid umbes 300 ruutmeetrit kulu kella 12.34 paiku.

Pärnumaa:

8. mail kell 20.47 teatati häirekeskusele, et Paikusel Teeveere pargis põlev laululava juures. Päästjad kustutasid laululava vundamendi vahel põlemise.

8. mail kell 16.28 sai häirekeskus teate kulupõlengust Paikusel Rummu teel. Helistaja sõnul põles metsaalune. Päästjate saabudes selgus, et kohalikud elanikud olid tulele iseseisvalt piiri saanud. Päästjad kustutasid põlenguala uuesti üle.

7. mail kell 19.12 teatati häirekeskusele tulekahjust Pärnus Rääma tänaval. Teataja sõnul põles vabriku katusel ventilaator ning nad püüavad tuld kontrolli alla saada. Päästjate saabudes oli suurem tuli maha saadud. Tulekahju likvideeriti kell 19.53. Esialgsetel andmetel oli süttinud tolm katuseventilaatoris ja ventilatsioonilõõris.

7. mail kell 17.02 teatati häirekeskusele, et Sauga vallas Eametsa külas, vana raudteesilla läheduses oli vees mees, kes ei suutnud ise kaldale tulla. Päästjad tõid mehe veest välja ja anti kiirabile tervisekontrolliks üle.

7. mail kell 14.13 sai häirekeskus teate kulupõlengust Koonga vallas Oidrema külas. Teataja sõnul oli suitsuahju kasutamisest süttinud kulu ning tuli liigub maja suunas. Päästjad kustutasid umbes 50 ruutmeetrit põlevat kulu.

7. mail kell 8.04 teatati põlevast sõiduautost Häädemeestel Side tänaval. Päästjad kustutasid põlengu, sõiduauto hävines.

 

Järvamaa:

8. mail kell 18.22 teatati häirekeskusele, et Paides Aiavilja tänaval töötab kortermaja korteris suitsuandur ning tunda on suitsuhaisu. Sündmuskohale jõudes sisenesid päästjad korterisse ning tegid kindlaks, et köögis oli pliidile unustatud toit. Korterielanikku kodus ei olnud.

8. mail kell 17.33 sai häirekeskus teate sõiduki põlemisest Järva-Jaanis Soo tänaval. Esimesena kohale jõudnud Järva-Jaani vabatahtlikud alustasid kustutustöödega. Sõiduk hävis tules.

8. mail kell 17.26 teatati häirekeskusele korteri tulekahjust Väätsal Põllu tänaval. Teataja sõnul oli kortermaja korteris olnud põleng ning korterist väljus tahmase ninaga inimene. Päästjad selgitasid välja, et korteris olid alkoholi tarvitanud inimesed ja korteris oli olnud toidukõrbemine. Korteris viibinud inimesed olid ise tulekahju kustutanud.

8. mail kell 13.57 sai häirekeskus teate kulupõlengust Türi vallas Kurla külas. Päästjad kustutasid umbes 100 ruutmeetri suuruse põlenguala.

8. mail kell 13.39 teatati häirekeskusele teade kulupõlengust Türi vallas Põikva külas. Põles umbes 0,1 hektarit kulu, mille päästjad kustutasid. Põleng sai alguse lõkkest.

8. mail kell 13.28 teatati häirekeskusele kulupõlengust Kareda vallas Öötla külas. Päästjad selgitasid välja, et kulu oli süttinud lõkkest. Põlev lõke ning kulu kustutati kell 14.12.

6. mail kell 17.42 sai häirekeskus teate, et Türil Ravila tänaval oli korterist kuulda suitsuanduri signaali. Teataja sõnul keegi koputustele ei reageeri ning varem oli selles korteris ka alkoholi tarvitatud. Korterisse sisenedes selgus, et pliidil kõrbes toit ning korteris elav inimene magas.

Hiiumaa:

8. mail kell 5.46 teatati häirekeskusele sõiduki põlengust Emmaste vallas Metsapere külas. Teataja sõnul põles liinibuss. Päästjad kustutasid põleva bussi ning selle ümbruses põlenud kulu. Buss hävis tules.

Lääne-Eesti pommigrupp:

7.05 käisid Lääne-Eesti pommigrupi demineerijad Järvamaal Koerus, kus oli vana maja renoveerimise käigus põranda alt leitud vene päritolu käsigranaat. Kuna leiul puudus sütik, siis transporditi see hävituskohta ja hävitati seal. Leiukohas toimus Teeme ära. Tuletame kõigile meelde, et leitud lõhkekehasid ei tohi iseseisvalt puutuda ega liigutada! Pilt leiust manuses.

6. mail sai Lääne-Eesti pommigrupp kolm väljakutset Saaremaale. Esimene kutse tuli Pihtla valda, kus haljastustööde käigus leiti mullahunnikust lõhkekeha. Tegemist oli unitaarlasukomplektiga. Lõhkekeha hävitati hävituskohas.

Teine kutse tuli Salme valda, kus metsatööde käigus leiti mürsk. Sündmuskohal selgus, et tegemist oli halvas seisukorras mürsuga, millel oli küljes vigastatud sütik. Kuna lõhkekeha transporti hävituskohta ei kannatanud, tuli see kahjutuks teha leiukohal. Ohualasse jäid mitmed sõiduteed, siis palusime abiks ohuala turvamiseks ja liikluse sulgemiseks politseipatrulli. Lõhkekeha hävitamine oli edukas ja koostöö politseiga sujus hästi.

Kolmas kutse tuli Muhu valda, kus korstnapühkija leidis vanast leivaahjust kaks eset, mis tundusid ohtlikuna. Sündmuskohal selgus, et leitud oli kaks tühja mürsu paiskelaengu kesta, mis lõhkematerjali ei sisaldanud.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.