Päästjad kustutasid endist turbaraba

9. mail kell 12.35 teatati häirekeskusele tulekahjust Vändra vallas Kergu külas. Teataja sõnul põles endine turbaraba. Kohale jõudnud päästjad alustasid ala kustutamise ning tuleleviku piiramisega. Kella 18.24 saadi tulele piir ning alustati üksikute tulekollete otsimise ning kustutamisega. Kella 22.25 paiku kustutustööd lõpetati. Täna minnakse ala uuesti kontrollima ning võimalike tulepesasid kustutama. Eile põles umbes 17 hektarit turbapinnast. Kustutustöid tegid sündmuskohal Pärnu-Jaagupi vabatahtlikud ja Pärnu, Vändra, Järvakandi päästekomandode päästjad. Rapla päästekomandost toodi kohale ka kõrge maastikuläbivusega roomiksõiduk. Lisaks toimetasid sündmuskohal ATVd ning tavapärased päästeautod.

9. mail kell 21.58 sai häirekeskus teate põlengust Paikusel Teeveere pargis, kus teataja sõnul tuli laululava alt suitsu. Päästjad selgitasid välja, et põles betoonploki all pinnas. Ruutmeetri jagu põlevat pinnast kustutati ühe joaga.

9. mail said demineerijad väljakutse Pärnumaal Tahkuranna valda Reiu külla, kust oli leitud lõhkekeha. Sündmuskohal selgus, et ehitustööde käigus oli kaevamisel leitud vene õppeotstarbeline reaktiivgranaat. Demineerijad kontrollisid ehituseks planeeritud maa-ala üle. Rohkem lõhkekehi ei leitud. Päevavalgele tulnud reaktiivgranaadi võtsid demineerijad kaasa.

9. mail kell 12.54 teatati häirekeskusele, et Raplas Tallinna maanteel tuleb hoones elektrijuhtmest suitsu ning tuba on kärsahaisu täis. Sündmuskohale jõudnud päästjad tulekahju ei tuvastanud. Maja kontrollimisel avastasid nad aga, et hoones on nii elektri- kui ka küttesüsteemid halvas seisuskorras. Elektri kasutamine ning kütmine keelati ära seniks kuniks maja on üle kontrollinud vastava ala spetsialistid, elektrikud ning korstnapühkija.

 

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.