Tänavune Haapsalu graafilise disaini festival keskendub Soome plakatikunstile

graafilise disaini festival 2016

28. mail avatav Haapsalu graafilise disaini festival näitab tänavu Soome tuntud plakatikunstnike töid. Traditsioonilisel konkurss-näitusel “Isikupära/Individuality” on aga 75 tööd paljude maailma riikide graafikutelt.

Haapsalu kultuurikeskuses eksponeeritakse Eesti Kujundusgraafikute Liidu ja Soome Instituudi koostöös valminud näitusekollektsiooni “Tänapäeva Soome plakat”, mis annab ülevaate Soome plakati hetkeseisust. Esindatud on Soome plakatikoolkonna rahvusvaheliselt tuntuks teinud meistrid Tapani Aartomaa, Erik Bruun ja Jukka Veistola. Nautida saab maailmas tuntud Kari Piippo, Pekka Loiri, Hilppa Hyrkäse aga ka värskeid trende esindavaid, kuid juba tunnustatud noorte loomingut.

Linnagaleriis näeb rahvusvahelist kujundusgraafika konkurss-näitust “Isikupära/Individuality ’16” teemal ERINEV/ALIEN.

Graafiliste disainerite vabaloomingut kajastatakse eri teemadel järjepidevalt HGDF raames juba 11. korda (lisaks paljudel HGDF külalisnäitustel). Teema ja formaadi raames esitlesid autorid oma nägemust teistsugusest, võõrastavast laiemalt graafilises disainis kui ka konkreetses poliitilis/sotsiaalses kontekstis.

Konkursile laekus üle 150 teose Euroopa Liidust, Venemaalt, Valgevenest, Ukrainast, Iraanist ja Ekvadorist. Näitusel on esitatud konkursi 75 võidutööd 61 autorilt.

Festivalitööd on Haapsalu kultuurikeskuses ja Linnagaleriis üleval 28. maist 26. juunini.

Kõik huvilised on oodatud näituste avamisele 28. mail kell 14.

Graafilise disaini festival on keskendunud graafilise disaini eri avaldusvormide tutvustamisele nii laiale publikule kui ka erialaspetsialistidele kodumaal ning raja taga.

HGDF 2016 näitusi toetavad Eesti Kultuurkapital, Soome Instituut, Haapsalu linn, Eesti Kujundusgraafikute Liit.

Haapsalu kultuurikeskus, Posti 3, avatud: E–P 12–18
Haapsalu Linnagalerii, Posti 3, avatud: K–P 12–18

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.