Homses Maalehes: Kinnisvarafirmad tulistavad riigi üürikorterite ehitamise idee auklikuks

Homne Maaleht kajastab põhjalikult valitsuse plaani ehitada maksumaksja raha eest üle Eesti üürikortereid. Miljonite eurode kulutamine üürikorterite ehitamiseks on raha põletamine ega lahenda neid probleeme, mida ettevõtlusminister Liisa Oviir lahendada loodab. Nii ütlevad kinnisvaraettevõtjad.

Mõistetav, et kinnisvarafirmadel on oma huvid mängus, sest riik solgib turgu ja limpsib eraettevõtjate leivalt võid, aga võttes selle teadmiseks, tasub maapiirkondade olukorraga kursis olevate inimeste muid argumente siiski tähele panna. Ja mõelda, kas mitmeks aastaks mõnele ehitusfirmale miljoneid eurosid lauale toov riiklik programm on ikka mõistlik ja aitab maaelu paremaks muuta.

Ettevõtlusminister Liisa Oviir on maksumaksja raha eest üürikorterite ehitamise programmi mõtet põhjendanud sellega, et see mõjutab inimeste elu- ja töökohavalikuid.

“Üürielamute kontseptsioon näeb ette üürielamute rajamise toetamist töökohtade lähedale ja elukohana atraktiivsetesse tõmbekeskustesse,” ütleb Oviir. Alustuseks ehitatakse üürikortereid Ida-Virumaale ja Kagu-Eestisse.

“Minu pähe see ei mahu!” põrutab Pindi Kinnisvara suurkliendi osakonna juht Peep Sooman. Ta muutub Oviiri põhjendusi arvustades emotsionaalseks ja paaril korral lipsab sekka sõna “kurat”.

“See on raha põlema panemine. Olles rääkinud sel teemal viimase nädala uudiste valguses väga paljude kinnisvaraettevõtjatega, siis keegi ei saa sellest aru,” lisab ta.

Pikemalt loe Maalehest.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.