Laupäeval peetav Haapsalu maraton algab ja lõpeb uues paigas

Eelmise aasta maratoni finiš oli piiskopilinnuses.
Eelmise aasta maratoni finiš oli piiskopilinnuses.

Laupäeval, 14. mail peetakse 3. korda Haapsalu maratoni, mis seekord on uuendatud rajal ja uue distantsiga, teatas spordiliit Läänela. Maratonile on end praeguseks registreerinud pisut alla saja võistleja.

Erinevalt kahest senipeetud Haapsalu maratonist on suurima muudatuse läbi teinud rada – enam ei alustata Ristilt, vaid hoopis Haapsalu raudteejaama juurest ning finiš ei ole mitte Haapsalu lossi väravate ees, vaid sealsamas raudteejaama juures.

Eriti suurejooneliseks teeb selle jooksu finišisirge, mis kulgeb piki 1906-1907 ehitatud ja tolleaegses Euroopas pikimaks katusealuseks raudteeperrooniks olnud rajatist.

Maratonidistants läbib kaks 21,1km pikkust ringi ning viimased 195 meetrit tuleb joosta raudteejaama ees oleval kruusateel ja siis juba perroonil. Maratoniraja kaart!

Uue distantsina kavas olev poolmaraton ehk 21,1 km pikkune jooks ja ka sama pikk kepikõnd saavad stardi maratoni stardijoonest 100 m kaugemal, läbida tuleb 21 km pikkune ring ja sama lõpuosa nagu maratonil. Poolmaratoniraja kaart!

10 km jooks ja 10km kepikõnd stardib raudteejaama juurest, pöörab Ungru kandis vanalt raudteetammilt paremale, ühineb seal põhiringiga. 10km jooksu kaart!

Maratonil osalejate nimekirja saab vaadata siit.

 

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.