TTÜs tehakse telefoniümbris, mis aitab diabeedihaigetel lastel mugavalt veresuhkru taset jälgida

F: www.nightscout.info
F: www.nightscout.info

Tallinna tehnikaülikooli (TTÜ) magistrandid arendavad koostöös Elisa ja MTÜ Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühinguga välja kasutajasõbralikku disaini süsteemile, mis aitab lapsevanematel nutitelefoniga läbi pilveteenuse jälgida diabeedihaige lapse veresuhkru taset, kirjutab Hans Lõugas Geeniuses.

TTÜ disaini ja tootearenduse magistrandid arendavad disainer Martin Pärna juhendamisel välja telefoniümbrist, mis muudab telefoniga ühendatava pideva glükoosimonitooringu lisaseadme kasutamise mugavamaks.

“Esimest tüüpi diabeeti põdevate laste veresuhkru taset on vajalik ööpäevaringselt jälgida ja insuliiniipumba tootjad teabe edastamist mobiilsetesse seadmetesse veel ei võimalda,” tõdes Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingu juhatuse liige Piret Loomets.

Kuna funktsioon oli vajalik, töötasid lapsevanemad üle maailma ühiselt välja Nightscout’i nimelise avatud lähtekoodiga tarkvara, mis saadab teabe veresuhkru tasemest otse nutiseadmesse. Selle kasutamiseks peab lapse nutitelefoni külge olema ühendatud väike lisaseade. Kuna seade ei tööta kõigi nutitelefonidega, vaid nõuab USB OTG tuge, toetab projekti Elisa, kes aitab peresid sobivate telefonide ostmisel.

Pikemalt loe Geeniusest.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.