Loomakaitsja: Haapsalus Kuuse tänaval tapetakse pesitsusajal õhupüssist vareseid

F: Eestimaa Loomakaitse Liit.
F: Eestimaa Loomakaitse Liit.

Eestimaa Loomakaitse Liidu juhatuse esimees teatas liidu veebilehel, et pühal ja puutumatul pesitsusajal tapetakse Haapsalus Kuuse 24 maja taga õhupüssist haljasalal nii tillukesi kui ka suuri vareseid.

“Kaks noorsandi on võtnud nimelt nõuks vist kõik linna varesed, rongad ja muud sulelised õhupüssist maha kõmmutada!” kirjutab Valner. “Ei huvita neid pesitusaeg ega pesast välja ukerdavad tillukesed linnupojad, kes siis maapinnal surma saavad. Muide, sealsamas maja taga asub ka laste mänguväljak! Ja noormehi ei huvita ka see!”

Valneri sõnul öelnud üks lindude tulistaja manitsema läinud naisele, et linde peabki hävitama, sest linn on inimestele ning linnud röögivad ja segavad.

Valner märkis, et Kuuse 24 elanikud on nõutud ja korjavad hilisõhtuti või varahommikuti hukatud linnud kokku, et mängima tulnud lapsed neid ei näeks. “Näevad ikka, sest neid vedeleb ju kõikjal!” kirjutab Valner.

Ta märkis, et Eestimaa Loomakaitse Liit tegi politseile avalduse kriminaalmenetluse alustamiseks.

5 Responses to "Loomakaitsja: Haapsalus Kuuse tänaval tapetakse pesitsusajal õhupüssist vareseid"

 1. Nipitiri   13. mai 2016 at 20:25

  Las Valner läheb ootab bussi nr 3,suunaga lastekodu poole ja imestab,miks küll müts valgeks läheb.Eemalt ju hea kraaksuda…

  Vasta
 2. kilu   13. mai 2016 at 21:42

  Vene ajal anti jahiluba ainult siis, kui esitasid teatud hulga varesejalgu. Kuidagi peab nende arvukust piirama ja korraldatud see ju pole.

  Vasta
 3. kohalik   13. mai 2016 at 23:21

  Kõigepealt poovigu hr.Valner Kuuse 24-s elada kuu aega ja siis alles arvustagu. Kindlasti ei ole seal kümnete kaupa tapetud linde nagu artiklist selgub. Küll aga segab see vareste kisa inimeste elu. Kuid jah – kes on inimene??? Varesed on ju palju tähtsamad, neid peab kaitsma, aga inimesi mitte. See on sõnulseletamatu kisa ja kraaksumine, mis kohutavalt häirib. See vareste teema on siin juba aastaid, aga linn ei suuda mitte kui midagi ette võtta. Võtku siis kätte ja hävitagu need pesad sügisel, aga ei… Ma ei arva, et see on õige tegu inimeste peade kohal püssi paugutama hakata, aga keegi peab ju ometi midagi tegema, et inimesed normaalselt elada saaks.

  Vasta
 4. Kuuse24   13. mai 2016 at 23:29

  Kindlasti mitte seda teha julmal ja piinaval viisil, tekitades kellegile (varesepoegadele) kannatusi. Mis inimesed küll meid ümbritsevad !?

  Vasta
 5. vihane elanik   31. mai 2016 at 10:07

  Rõve vareste kraaksumine kostab poole linnani. Ei saa õhtul kodus olles aknaid lahti hoida ega isegi ööseks lahti jätta, sest hommikul vara hakkab see õudus jälle peale. Sellises olukorras peab olema seaduslik õigus enne pesitsemisaega selliseid parasiitlikke linnavareseid hävitada. Tõesti – kaugelt on hea õiendada, tulgu ja elagu ise siin selle kraaksumise sees.

  Vasta

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.