Läänemaa jalgpalliklubid on hästi startinud

Eesti 2016. aasta jalgpallimeistrivõistluste III liiga lääne tsoonis on seni toimunud mängudega murtud kevadringi selgroog. Üheteistkümnest voorust on mängitud kuus ja väikest analüüsi on juba võimalik teha.

Kuigi liigas on meeskondi, kes on stardis tõsiselt “magama” jäänud, võib öelda, et Läänemaa JK Haapsalu ja Lihula Jalgpalliklubi on stardipakkudelt kenasti ülesse saanud ja start on mõlemal klubil vägagi hästi õnnestunud. Kas kogu distants õnnestub tänu sellele edukalt läbida, näitavad juba alles jäänud 16 kohtumist. Lähtuda tuleb kindlasti ka kahe klubi erinevatest eesmärkidest. Kindlasti tuleb suvi-sügis väga huvitav ja jalgpallisõpradel on mida jälgida.

Lihula JK ja Läänemaa JK jagavad tabelikohta

Kolmanda liiga lääne tsooni tabel on äärmiselt tihe. Ja huvitav on just see, et esimese kuue vooru järel on selgelt eraldunud kuue võistkonnaga juhtgrupp. Tabelit juhib FC Nõmme United II, kes on kogunud 18 punkti. Teisel positsioonil on Raplamaa JK 15 ja kolmandal kohal Pärnu JK Vaprus 12 punktiga.

Järgnevad samuti 12 punktiga Läänemaa JK Haapsalu, Lihula JK ja Pärnu JK Poseidon. Kuigi just selliselt reastab võistkonnad klubide erinev väravatevahe, võib siiski öelda, et neli meeskonda on 3.-6. kohta jagamas.

Läänemaa JK Haapsalu noor meeskond (keskmine vanus 19,7 aastat), kelle eesmärk on juba mitmendat aastat III liigast edasipääs aste kõrgemale, on hetkeseisuga liiga üks parema kaitsega meeskondi. Kuue vooruga on endale lastud lüüa ainult 4 väravat, mis on väga hea näitaja ja liiga paremuselt teine tulemus.

Samas on ehk puudu jäänud resultatiivsusest. 14 väravat kuue mänguga – seda numbrit tuleks parandada. Võistkonna treener Aavo Tomingas: “Kuna kindel eesmärk on edasipääs uueks hooajaks II liigasse, siis ikka päris rahule jääda ei saa. Muidugi ei saa kõiki mänge võita, kuid kaotatud mängudest on väga kahju. (Nii Raplamaale kui ka Pärnu Vaprusel tuli alla jääda kõige napimalt – toim.). Samas on suur rõõm noortest 16-17-aastastest klubi kasvandikest, kes väga hästi hakkama saavad. Ikka tuleb paremaks saada, resultatiivseim olla, kui eesmärki soovime täita.”

Kui tabelit jälgida, siis punktilisa peaks ohtralt tulema juba kevadringis, sest Läänemaa JK on mänginud tabeli esikuuiku meeskondadest juba kolmega. See tähendab, et tabeli alumise osa meeskondadega on mänge rohkem ees. Pall on küll ümmargune, kuid mingid reeglid siiski paika peavad. Läänemaa JK meeskonnast on resultatiivseim jalgpallur seni Martin Salf, kes on löönud oma klubi 14-st väravast 6 ja mahub selle tulemusega ka liiga väravalööjate pingerea esikuuikusse. Kokku on skoorinud Läänemaa pealinna klubi eest seitse mängumeest. Klubi eest on platsil käinud 21 jalgpallurit.

Meeldiv on tõdeda, et meie teine klubi, Lihula Jalgpalliklubi, on samuti alustanud hooaega väga hästi. Meeskond, mis treenib korra nädalas reede õhtuti ja kokku saadakse enamjaolt mängudeks, on natuke teises positsioonis, kui Läänemaa JK.

Meeskonna eesmärk on hästi esineda ja olla liigas hooaja lõpuks uhkust tundval positsioonil. Võistkonnal on väga suur toetajaskond, suurepärane sisekliima ja kogukonna toetus. Seda hindab ka klubi mängiv treener, veel 38-aastaselt häid sooritusi tegev Argo Mõtt: “Meeskond on korralik, kõik toetavad teineteist. Seni on läinud kenasti. Kaitses oleme hästi hakkama saanud, üks mäng välja arvata (1:8 kaotus liiga liider FC Nõmme United II-le). Oleme mänginud heas rütmis. Kõik on tublid, eriti soovin kiita 15-aastast Rivo Oosimit, kes Lõuna-Läänemaa JK-st meil laenul.”

Samas on kevadringi seis Lihula JK-l selline, et vastupidiselt Läänemaa JK-ga on neil ees ootamas rohkem mänge liiga tipus olevate meeskondadega. Ja sellele viitab ka klubi treener. Lihula JK on resultatiivsuselt liiga paremuselt teine klubi. Kokku on vastaste võrku seni sahistatud 20 korral. Koduklubi eest on löönud väravaid koguni 9 jalgpallurit, neist Madis Sibul 8, olles selle tulemusega väravalööjate edetabelis kolme parema seas. Lihula JK keskmine vanus on 25,6 aastat ja koduklubi on seni esindanud 18 jalgpallurit.

Huvitav ja meeldiv on veel fakt, et mõlemad meie klubid on kevadringis kõik oma kodumängud seni võitnud. Kui Läänemaa JK Haapsalu on vastaseid võõrustanud kunstmurul, siis Lihula JK on saanud mängida kodus juba ka loodusmurul.

Kuidas on olukord teistes liiderklubides?

Pöörame pilgu ka klubidele, kellega meie kaks meeskonda tõsiselt madistama peavad ja kes liigatabelis esikolmikus.
Liiga liider FC Nõmme United II on võitnud kõik seni peetud kohtumised.

Klubi esiväravavaht, Eesti noortekoondislane, 17-aastane Johan Pastarus: “Edu taga on kindlasti suurepäraselt õnnestunud hooajaeelne füüsiline ettevamistus. Oleme noored ja n-ö võhma kõvasti treeninud ja just tänu sellele kestame kauem ja suudame vanemate jalgpalluritega edukamalt toime tulla. Kestame kõik 90 minutit. Püüame kiirusele tuginedes palju väravaid lüüa. Samas peame lisama kvaliteeti kaitsemängu.”

Nõmme klubi on tõesti olnud resultatiivne (39 väravat) ja veidi hajevil kaitses (11 väravat). Üks peamisi väravakütte on seal aga endine Läänema JK mängumees Mark Kolosov. Liiderklubi 22 jalgpallurist on koguni 13 mängijat 18-aastased või nooremad.

Teisel kohal paiknev Raplamaa JK, liiga parema kaitsega meeskond, kes on endale lüüa lasknud vaid ühe värava, on suurt toetust saanud kunagiselt koondislaselt, kaitsemängijalt Alo Bärengrubilt. “Meil on küll võistkonnas asjad korras. Soovime aste kõrgemale saada ja selle nimel meeskond töötab,” lausus Bärengrub.

Lisaks töötab meeskonna kaitsemängija veel Raplamaa JK noortega ja valmistab ette mängimiseks järgmise aasta U17 Eliitliigaks.

Liigatabeli kolmas, Pärnu JK Vaprus on alustanud samuti veenvalt. Võistkonna põhikoosseisu kuulub ka Lõuna-Läänemaa JK kasvandik, 17-aastane kaitsemängija Rasmus Nikkel: “Oleme normaalselt alustanud. Siiski on probleem rünnakute ebakvaliteetne lõpetamine, puudulik resultatiivsus. Ise olen klubi põhikoosseisus. Mõni vigastus on seganud, aga muidu kõik hästi. Eesmärk on nagu eelmisel aastal – tõusta aste kõrgemale. Ees on ootamas muidugi keerulised kohtumised.”

Just nii nagu Rasmus Nikkel ütles: kõik kohtumised, ja just liiderklubide vahel, tulevad huvitavad. On millele kaasa elada.
Soovime Läänemaa meeskondadele edu!

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.