Läänemaa õpilased ja haridustöötajad arutlesid sallivuse ja kiusamise teemadel

Neljapäeval, 12. mail olid üle-eestilised Sallivuspäeva Foorumlauad igas Eesti maakonnas.

Eesti Õpilasesinduste Liit (EÕEL) on koostöös Lastekaitse Liidu ja MTÜ Foorumteatriga lükanud käima projekti “Salliv Kool”.

Projekti eesmärk on käivitada üle-eestiline kampaania, tõstatades koolikiusamise temaatika. Selle raames keskendutakse otseselt ideaalse koolikeskkonna loomisele, teadvustades nii õpilastele kui ka õpetajatele, et parima hariduse saab koolist, kus valmitseb harmooniline tasakaal.

Kulminatsiooniks oli 12. mai, mil toimus üle-eestiline Sallivuspäev. Sel päeval olid igas maakonnas Sallivuspäeva Foorumlaud, kus viidi läbi arutelud teemadel sallivus, kiusamine, hoolimine ja märkamine.

“Tavaline arvamus on, et kiusatavad on need, kes ei julge või oska enda eest seista,” ütles EÕELi avaliku poliitika valdkonna liige ja Läänemaa Foorumlaua koordinaator Birgit Aljaste. “Tänases ühiskonnas seisame palju sügavama probleemi ees. Kiusamise ohvriks on väga lihtne langeda nii lapse kui ka täiskasvanu tasemel – põhjuseks võib olla teine nahatoon, juuksevärv, kehatüüp, teine rahvus või lihtsalt andekaks olemine. Teisisõnu võib ohvriks langeda iga inimene, kes erineb massist.”

Aljaste sõnul on selle probleemiga tegelemine suur töö ja seda tehakse mitmes etapis. Sallivuspäeva Foorumlaua raames viiakse kokku õpilased ja nendega seotud töötajad, kellel on koos töötades võimalus luua muutusi.

Tervitussõnad ja avakõne pidas Lääne maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja Kersti Lõhmus. Arutelul osalesid lisaks kutsutud õpilastele ja ekspertidele ka teised haridustöötajad, kes teemat oluliseks pidasid.

Kõikidel osalejatel oli võimalus kaasa rääkida ja argumenteerida. Arutelu oli aktiivne ja kuigi Eestis on lisaks projektile “Salliv Kool” veel sarnaseid programme, tuleb siiski välja, et õpilaste ja haridustöötajate meelest ei ole see piisav.

“Enamik programme on ennetava eesmärgiga, kuid erinevad osapooled koolikeskkonnas tunnevad puudust sisendist, kuidas reaalsuses konkreetsetes olukordades tegutseda. Tänu Sallivuspäeva Foorumlaudadele saame järgnevatel aastatel projekti “Salliv Kool” raames kõiki neid teadmisi arvesse võtta,” ütles Aljaste.

Projekti “Salliv Kool” Sallivuspäeva Foorumlaual Läänemaal osalesid esindajad Haapsalu põhikoolist, Läänemaa ühisgümnaasiumist, Noarootsi gümnaasiumist, Haapsalu kutsehariuskeskusest, Palivere põhikoolist, Oru koolist, Haapsalu linna algkoolist, Haapsalu Viigi koolist, Lääemaa noortekogust, Innove Rajaleidja keskusest, Eesti Õpilasesinduste Liidust ja Lääne maavalitsusest.

Projektiga saab lähemalt tutvuda: http://opilasliit.ee/salliv-kool/ ja tegemistel silma peal hoida Facebook’is https://www.facebook.com/sallivkool/

13214418_1615356902124727_1647713305_o 13230897_1615357312124686_1903367506_o IMG_1153 IMG_1203 IMG_1220

 

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.