Tartu ettevõtet jalule aidanud Haapsalu ärimees kaotas firma pankroti tõttu 700 000 eurot

Tartus tegutsenud spordirõivastetootja Ilves-Extra läks pankrotti ja seetõttu kaotas oma 700 000-eurose investeeringu ka Haapsalus päästevarustust tootva osaühingu Lade omanik Gerhard Eberle, teatas täna “Aktuaalne kaamera“.

Gerhard Eberle. F: puri.ee.
Gerhard Eberle. F: puri.ee.

Eberle oli eelmisel aastal Äripäeva rikaste top 500-s kõrgeimal, 96. kohal. Tema varanduse suuruseks hindas ajaleht 26,64 miljonit eurot.

2014. aastal ütles Eberle ajalehele Tartu Ekspress, et tegeleb Eesti spordirõivaste tootja AS Ilves-Extra elustamisega.

Esimene kord aitas Marinepooli kaubamärki tootva OÜ Lade juht Eberle Ilves-Extrat mõni aasta tagasi soodsa laenuga. „Aasta oli 2009. Ilves vaevles üüratu intressiga – kui mälu ei peta küsis pank neilt 19% – laenu käes. Meie valdkonnas pole sedasi võimalik ellu jääda. Nägin, et nad teevad häid asju (aga ka teatud vigu) ning otsustasin aidata – andsin neile ise laenu, hoopis mõistlikematel tingimustel,” meenutas Eberle esimest panust Ilvesesse.

Asjad Ilveses liikusid mõned aastad ülesmäge, kuniks korraga vedasid alt nii mitmed kliendid kui ka siinne kliima. Eberle sõnul on parajaks taagaks ettevõte juhi Arvo Kivikase kukil ka õnnetus seisus tootmishoone. „Pinda on praeguse tootmismahu jaoks liialt palju (5000 m²). Maja pole renoveeritud, selle energiatõhusus on kohutav ning küte on kallim võimalikest – elektri pealt. Talvel on tänu neile linnas paar kraadi soojem kui maakonnas,” ütles Eberle 2014. aastal.

Vale kontseptsioon

Täna ütles Eberle “Aktuaalsele kaamerale“, et kogu kontseptsioon oli vale. “See ei vastanud tänapäeva nõuetele ega arvestanud globaliseerumisega. Ja tooted ei olnud piisavalt konkurentsivõimelised. Probleem oli selles, et aastate jooksul kuhjus meil liiga palju võlgu ja seetõttu ei olnud enam reaalne sellest välja tulla,” lausus Eberle.

Mõne aasta eest viis ettevõte osa tootmisest Aasiasse ja töötajate arv vähenes mõnesajalt 76-le. Arvo Kivikas ütleb nüüd, et oli palju asjaolusid, mida ta ei osanud ette näha.

Pärast pankroti väljakuulutamist jätkab suurem osa töötajatest tööd nii Kivikase kui ka Eberle teistes rõivafirmades. Kuigi Ilves-Extra pankroti tõttu kaotas Saksa investor Gerhard Eberle vähemalt 700 000 eurot, Ilvese tooted ilmselt siiski ära ei kao. Eberle plaanib endale kuuluva kaubamärgi alt sarnaseid tooteid Eestis edasi toota ja teha seda Eesti kaubamärgi nime alt.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.