Hirmuäratav loomakuju asub Bürgermeistri holmil

F: Ann Buht / www.annbuhtart.com
F: Ann Buht / www.annbuhtart.com

Läänlane kirjutas täna, et graafiline disainer ja fotograaf Ann Buht avastas Haapsalus kõhedusttekitava skupltuuri, mille valmistamise moodus ja eesmärk on selguseta.

Buht kirjutab oma blogis, et Haapsalus on maha jäetud kohti küll ja küll, mida on omaette elamus avastada. Blogis ta ei maini, kus kuju asub. Selgus, et see kuju asub Bürgermeistri holmil Holmi kalda ja Kaluri tänava vahel varemeis. Naabruses on Haapsallu Metalli tööstushoone. Selles paigas olid mõne aasta eest laona kasutatud hooned, mis maha põlesid.

Ann Buht: “Kuid vahel on leitu lihtsalt rohkem häiriv kui põnev. Seekord leidsime sellise õuduka. See kitsesarnane kuju oli asetatud mitte millegi keskele. Justkui mingi ohverdus… Võib-olla tundub mulle see ohverdusena, kuna ma ei taba ära, miks ja kellele selline leiutis vajalik on. Oskab ehk keegi lahti seletada, kellele see on ja kas see on mingi jahimehe tava? Pole isegi topis ju. Nimelt oli tegu sellise vahtkujuga, kellele on jalgadeks löödud luud ja pähe naeltega taotud kolju (?).”

Vaata Ann Buhti fotosid veidrast kujust siit.

Nüüdseks on selgunud, kelle oma see kuju oli. Laohoone, mis samal kohal maha põles, kuulus Haapsalu ärimehe Veljo Madibergiga seotud ettevõttele. Aastate eest seisis Madibergi kodumaja ukse kõrval põhjapõdratopis, mis on kunagi jalad alla võtnud ja rännanud laohoonesse, kus see on aastatega kõvasti lagunenud. Võimalik, et topis sai kahjustatud ka põlengus.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.