Kiltsis pealtvaatajale otsa paiskunud auto juhile esitati kahtlustus

Kiltsi õnnetuses osalenud auto. F: politsei.
Kiltsi õnnetuses osalenud auto. F: politsei.

Laupäeval Kiltsi lennuväljal omaalgatusliku kiirendusvõistluse käigus pealtvaataja surnuks sõitnud juhile on esitatud kahtlustus ja talle on kehtestatud elukohast lahkumise keeld, teatas Delfi. Kaitseliitu, kes andis kümmekonnale Audile loa lennuväljal viibida, kuid ei osanud kahtlustada, et nad seal kiirendama võiksid hakata, pole prokuratuuri hinnangul põhjust seaduserikkumises kahtlustada.

Pealtvaatajale otsa paiskunud ja tema surma põhjustanud autot juhtinud 26-aastane mees viidi õnnetuskohalt haiglasse. Tänaseks on mees prokuratuuri pressiesindaja sõnul kahtlustatavana üle kuulatud ja talle on seatud elukohast lahkumise keeld. Tema purjus- või kaineoleku osas õnnetuse ajal annab vastuse ekspertiis. Teada on, et mehel puudus juhiluba.

Tegemist oli Kiltsi lennuvälja õhkutõusmis- ja maandumisrajaga. Ehkki lennuväli pole just igapäevane liikluskeskkond, uuritakse õnnetust liiklusõnnetusena paragrahvi 422 lg 1 alusel, mis käsitleb sõidukijuhi poolt liiklusnõuete ja sõiduki käitusnõuete rikkumine, kui sellega on ettevaatamatusest tekitatud inimesele raske tervisekahjustus või põhjustatud inimese surm.

Pikemalt loe Delfist.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.