Vaata otseülekannet pressikonverentsist – mis seisus on esmatasandi tervisekeskuste loomine?

Täna kl 11 algab sotsiaalministeeriumis pressikonverents, kus antakse ülevaade esmatasandi tervisekeskuste investeeringute esimesest taotlusvoorust ja edasisest ajakavast. See teema puudutab ka läänlasi, sest Läänemaale soovitakse rajada kaht tervisekeskust. Kas mõlemad ka toetust saavad, see pole praegu teada.

Pressikonverentsil osalevad tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski, tervisesüsteemi arendamise osakonna juhataja Triin Habicht ning Eesti Perearstide Seltsi esinaine Diana Ingerainen.

Vaata pressikonverentsi siit lehelt alates kl 11-st.

Esmatasandi tervisekeskuste rajamiseks esitati 9. mail lõppenud taotlusvoorus kokku 59 investeeringutaotlust 46 piirkondlikust esmatasandi tervishoiu tõmbekeskusest. Läänemaale soovitakse rajada kaks tervisekeskust, teatas sotsiaalministeerium.

Tervisekeskuste rajamiseks taotletakse kokku 64 miljonit eurot.

„Esmatasandi tervishoiu roll muutub lähiaastatel järjest olulisemaks ja uute keskustega laieneb patsiendi jaoks esmatasandi tervishoiuteenuste valik,” ütles sotsiaalministeeriumi tervisesüsteemi arendamise osakonna nõunik Kaija Lukka. “Taotluste oodatust suurem arv annab meile kinnitust, et vajadus tulla patsiendile lähemale ja pakkuda talle laiemat valikut teenuseid on üle Eesti hästi vastu võetud. Perearsti ja -õe kõrval hakkavad uutes keskustes tööle füsioterapeut, koduõde ja ämmaemand ning sõltuvalt kohapealsetest vajadustest ka teisi spetsialiste.“

Järgmise sammuna kontrollib ministeerium esitatud taotluste vastavust nõuetele. Mai lõpuks saavad kõik taotlejad esimese tagasiside ning võimaluse vajadusel taotlusi puuduste kõrvaldamiseks täiendada. Lõplik nimekiri taotlustest, mida hakkab hindama selleks moodustatav komisjon, selgub juuni lõpuks.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.