Võimaliku presidendikandidaadina on suurim toetus Marina Kaljurannal

Eesti Päevaleht tutvustab täna Turu-uuringute AS-i läbi viidud küsitlust, mis näitab, et võimalikest presidendikandidaatidest toetas rahvas maikuus enim Marina Kaljuranda. Teda eelistab 29% valimisealistest küsitletuist. Aprilliga võrreldes on tema toetajate hulk pisut vähenenud.

Siim Kallas, Indrek Tarand ja Edgar Savisaar kogusid kolme peale kokku napilt suurema toetuse, vastavalt 14%, 9% ja 8%.

Valimisealiste kodanike presidendi­eelistusi arvestades on pingerea ainus muutus Edgar Savisaare taandumine neljandale positsioonile Siim Kallase ja Indrek Tarandi järele.

Mart Helme ja Jaak Jõerüüdi toetus on iga kuuga suurenenud (iga kord ühe protsendipunkti võrra). Nende toetajaskond piirdub seni 5%-ga.

Selline on Turu-uuringute AS-i küsitluse tulemus, millega saab täpsemalt tutvuda siit.

Läänlase küsitlus erineb

Ka Läänlane avaldas kolm nädalat tagasi küsitluse, millele praeguseks on vastanud 332 inimest. Läänlase lugejad peavad samuti parimaks kandidaadiks Marina Kaljaranda (32%), aga Siim Kallas on 14%-se toetusega kolmas. Tugev pooldajaskod on hoopis Jaak Jõerüüdil (20%).

Võrdselt toetajaid on Indrek Tarandil ja Mart Helmel (8%). Edgar Savisaart pooldab 7% lugejaist.

Kahte küsitlust omavahel võrrelda ei tohiks, sest Läänlase küsitlusele vastas kõige rohkem inimesi kohe pärast selle avaldamist aprillikuus. Vahepeal võivad olla inimeste eelistused muutunud. Turu-uuringute küsitlus oli maikuus.

Läänlase küsitlus:

[socialpoll id=”2353584″]

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.