Vormsi multikopterite rallil selgitatakse parim droonipiloot

Par7960185

Juuni alguses selgub Eesti multikopterite ralli Vormsi etapil osavaim droonipiloot. Hullo lauluväljakule loodaval takistusrajal kihutavad lennumasinad üle saja kilomeetri tunnis.

Droonid ehk multikopterid võtavad mõõtu kiiruse peale raja läbimises. Korraga on stardis 2-4 lennumasinat, ühel rajal on 6-10 erineva raskusastmega takistust, kus kiirused ületavad 100 km/h. Rada sobib nii harrastajale kui ka kogenud piloodile.

Võistlusdroonid erinevad tavadroonidest eelkõige suuruse ja manööverdamisvõime poolest. Rallidroonid on väikesed, kiired ning võimelised tegema peadpööritavaid trikke. Rallidrooni juhtimiseks kasutatakse FPV (first person view) ehk esimese isiku vaadet. Drooni kaamerast jõuab video piloodi käes olevale ekraanile või videoprillidesse.

FPV Racing Estonia üks kogukonna liikmetest Jaan Kronberg alustas oma võistlusmasina lennutamist umbes paar aastat tagasi, kui ala oli alles sündimas ja harrastajaid olid mõned üksikud. Tänaseks on Facebooki kogukonnas üle kahesaja inimese ja aktiivseid lendajaid 20-30. Kronbergi sõnul osalejate arv suureneb pidevalt.

Kronberg tutvustas eelmisel aastal Vormsi elanikele multikoptereid ja kui FPV Racing kogukond hakkas planeerima tõsisemat võistlust, polnud vaja kaugele otsima minna. “Vormsi vald on olnud väga toetav drooninduse osas. See tekitab väga hea tunde, et meid kutsuti sellist üritust just sinna läbi viima,” lausus Kronberg.

Kõik huvilised on oodatud nii sõitma kui vaatemängu raja kõrvalt jälgima. Võistlus toimub 4. juunil. Registreerida ning infot võistluse kohta saab siit.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.