Augustibluusi peaesineja Nik West – endine tippsportlane ja sütitav lavapersoon

Laulja ja basskitarrist Nik West on Ameerika funki- ja soulitraditsioonide järgmine tõrvikukandja. Ta on virtuooslik instrumentalist, silmapaistev laulja ja eelkõige eriliselt sütitav lavapersoon.

Screen Shot 2016-05-19 at 13.25.20

Vaatamata noorele eale (27) on West jõudnud salvestada ja esineda koos paljude muusikamaailma suurkujudega nagu Marcus Miller, Lenny Kravitz, Dave Stewart, John Mayer jpt. Viimasel paaril aastal esines West sageli Prince’i bändi koosseisus. Prince’i peab lauljanna ka oma suurimaks eeskujuks ja mõjutajaks.

Phoenixis üles kasvanud West õppis muusikust isa kõrval kitarri mängima juba 13-aastasena, basskitarri avastas aga alles keskkoolipäevil, kui kuulis esimest korda Michael Jacksoni lugu „You Wanna Be Startin Somethin“.

Üha tõsisemaks muutuvale muusikaharrastusele vaatamata jäi Nik kuni keskkooli lõpuni viieliseks õpilaseks ning leidis aega ka tippspordiga tegelemiseks. Mitmed Arizona kergejõustikurekordid on ilmselt tänini tema nimel. Õnneks loobus West kõikide ülikoolide spordistipendiumi pakkumistest ja otsustas elukutselise muusiku karjääri kasuks.

Screen Shot 2016-05-19 at 13.25.30

Muusikutöö kõrvalt on Nik West pühendunud noorte naismuusikute julgustamisele, kuna teab, kui keeruline on naisena muusikaturule siseneda. Nik ise ütleb, et “tüdrukuna pead olema poistest vähemalt kaks korda parem, et sind pooltki nii heaks peetaks”. Ta lööb kaasa programmides Girl Rock Nation ja RNR Camp for Girls ning võistluse Queen of Strings korraldustöös.

Westi esimene, kriitikute ja fännide poolt kõrgelt kiidetud stuudioalbum „Just in the Nik of Time“ on produtseeritud koostöös Michael Jacksoni produtsendi Glen Ballardiga. Vahetult enne Augustibluusi on oodata teise stuudioalbumi ilmumist.

Allikas: Augustibluus

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.