Keskkonnaamet korraldab 21. mail Matsalu põhjakaldal loodusmatka

Linnud Matsalu lahe ääres. F: Aleksander Kaasik / Wikipedia.
Linnud Matsalu lahe ääres. F: Aleksander Kaasik / Wikipedia.

Keskkonnaamet tähistab  looduskaitsekuud ja üle-euroopalist kaitsealade päeva matkadega. Üle Eesti korraldatakse 19 matka, Läänemaal on matk 21. mail.

Läänemaa matk:

Matk Matsalu rahvuspargi põhjakaldal. Rõude-Haeska-Põgari-Sassi rannaniit. Külastatakse Väike-Rõude mõisa ja Rõude muuseumi. Muuseumi pilet 1€. Matkajuht ornitoloog, Marko Valker. Buss väljub Haapsalu Veekeskuse eest kell 10.00, tagasi orienteeruvalt kell 17.

Registreerimine: 18. maini või kohtade täitumiseni: Ave Huugen ave.huugen@keskkonnaamet.ee, 504 7219.

Tänavuse looduskaitsekuu teema on „Eesti loodus – oma või võõras?“. Arutleme, kas inimene on võõrandunud loodusest ning mida teha, et loodus jääks endiselt „sinasõbraks”. Üks võimalusi looduse tundmaõppimiseks on kaitsealadel matkamine ning looduslike ja ajalooliste vaatamisväärsuste külastamine. Seetõttu korraldabki Keskkonnaamet kogenud loodusetundjate eestvedamisel matkad, kuhu on oodatud kõik noored ja vanad loodushuvilised. Matkadel osalemine on tasuta, ent vajalik on eelnev registreerimine.

Oma ja võõra tähenduse üle saab arutleda matkates Harjumaal Kõnnu Suursoos ja Paukjärve ääres, aga ka Pakri poolsaarel. Hiiumaal saab mängida maastikumängu ning Saaremaal külastada Lubjaparki. Mitmed matkad toimuvad meie rahvusparkides Lahemaal, Matsalus, Soomaal ja Vilsandis. Tõenäoliselt on just rahvuspargid need kohad, kus hoitakse seda, mida peame omaks – meie kauneid maastikke, kultuuripärandit ja liigirikkust.

Kokku toimub kahe päeva jooksul 19 matka üle Eesti, kuhu oodatakse osalema ligi 700 inimest. Matkama tulles võta kaasa oma toidukott ja jook, pane selga ilmale vastav riietus ning jalga mugavad jalatsid.

Täpsem info matkade kohta on leitav Keskkonnaameti veebilehelt.

Matkasid korraldab Keskkonnaamet, toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.