Kadunuks jäänud Egiptuse reisilennuk on endiselt leidmata, kahtlustatakse terroriakti

Vahemere kohal kadunuks jäänud EgyptAiri reisilennuki otsingud jätkuvad ja eile levinud teade, et vrakk on leitud, osutus valeks.

Vahemerest leiti lennukiosa, kuid vraki otsijad mõistsid lähemal uurimisel, et see ei olnud kadunud lennukilt, ütles EgyptAiri aseesimees Ahmed Adel CNN-ile.

Airbus A320 kadus kolmapäeva hommikul, kui teel Pariisist Kairosse. Pardal oli 66 inimest.

Adel oli varem CNN-ile teatanud, et lennukivrakk on leitud. Adel ütles, et EgyptAir ei ole lennuki otsingutega seotud ja saab oma info Kreeka ametiisikutelt ja Egiptuse sõjaväelt. Ta ei täpsustanud, miks öeldi, et merest leitud tükk on kadunud lennukilt ja kuidas see info koguti.

Varem ütles Kreeka kaitseväe esindaja, et lennukiotsingud on keskendusid Kreetast kagusse 210 meremiili kaugusele, kust leiti kaks ujuvobjekti. Endelt on selgusetu, kas need võisid pärineda lennukivrakilt.

Spekulatsioonid lennuki kadumise põhjuste üle keskenduvad üha enam terrorismiaktile. Egiptuse tsiviillennunduse minister Sharif Fathi ütles, et lennuki kadumise põhjuseks võib olla nii tehniline viga kui ka terroriakt, aga kui analüüsida situatsiooni, siis terroriakti võimalus on tõenäolisem.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.