Vahetult enne EgyptAiri lennuki kadumist saabus automaatne hoiatussõnum lennukis leviva suitsu kohta

EgyptAiri lennuk.
EgyptAiri lennuk.

Eile lisandus teavet Vahemere kohal alla kukkunud EgyptAiri lennuki kohta, kuid see info ei anna veel vastuseid katastroofi põhjuste kohta. Teada on vaid seda, et vahetult enne allakukkumist levis kokpiti ligiduses suits.

Seesugused andmed sai CNN Egiptuse allikailt ja need andmed on pärit süsteemist ACARS (Aircraft Communications Addressing and Reporting System), kuhu laekuvad lennukite ja maapealsete sidevahendite vahelised automaatsed sõnumid.

CNN-i valduses on süsteemist pärit väljavõte, mis näitab vahetult enne lennuki kadumist saabunud sõnumit suitsu leviku kohta kokpiti ligiduses ja tualetis.

Hoiatussõnum ei tähenda aga tingimata seda, et lennukis oli tulekahju või et lennuki meeskond oleks isegi teadnud, et on oht, sest ACARS-i sõnumeid edastatakse ja kogutakse infosüsteemi automaatselt.

CNN-i lennundusanalüütik Richard Quest ütles, et ACARS-i teave ei ütle midagi selle kohta, kas lennukis oli pommiplahvatus või põhjustas katastroofi tehniline rike, aga see info kitsendab uuritavat ala.

Endiselt pole leitud lennuki musta kasti, mis on katastroofi põhjuste selgitamisel tähtsaim allikas. Musta kasti on salvestunud lennuinfo ja kokpitis viibijate vestlused.

Seni on otsijad leidnud Vahemerest lennukitükke, reisijate kohvreid ja ka reisijate surnukehi. Egiptuse ametiisikud kahtlustavad terroriakti, kuid seni pole ükski terrorirühmitust vastutust võtnud.

Airbus A320 kadus kolmapäeva hommikul, kui oli teel Pariisist Kairosse. Pardal oli 66 inimest.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.