14 tuntud inimest kutsuvad üles esitama Allar Jõksi presidendiks

Alla Jõks. F: Sorainen.
Alla Jõks. F: Sorainen.

Hea Eesti rahvas! Mõne kuu pärast valitakse Eesti Vabariigile uus president. Eestis on mitmeid väärikaid inimesi, keda riigipea ametisse kaaluda. Allakirjutanud leiavad, et Allar Jõks on neist parim.

Eesti riigi eesotsas on olnud tublid juhid, Eestil on läinud hästi. Selles on oma roll nii poliitikutel, ettevõtjatel, kultuuritegelastel, ametnikel kui ka kõigil Eestimaa inimestel. Meil on olnud riigina ja selle riigi kodanikena erinevaid eesmärke ja sihte ja sellest tulenevalt ka erinevaid ootusi meie riigi juhtimisele. Täna näeme selgelt, et kasvanud on ootused riigipea rollile ühiskonna liitjana.

Seepärast ei saa riigipea olla pelgalt ühe erakonna lemmik. Riigipea ei saa olla tagatubade projekt. Ta peab olema suveräänse ja vaba Eesti liider, kel on ühiskonnas laiapõhjaline toetus ning soov ja võime inimesi ühendada. Ta peab olema seda võimet ka tõestanud. Sildistamine ja oponentide alandamine peab jääma minevikku. Kõigil on ja peab olema võimalus ühiskonnas osaleda ja kaasa rääkida. Oleme väike riik ja iga inimene on tähtis.

Allar Jõks oma suveräänse ja iseseisva mõtlemisega ja tegutsemisega on näidanud selgroogu ühiskondlikes debattides. Tal on julgust avada tundlikke teemasid. Eesti president peab kaitsma põhiseadust, ühendama rahvast ja olema õiglane. Allar Jõks on seda teinud nii kohtunikuna, õiguskantslerina kui ka hiljem advokaadina töötades.

Kutsume Riigikogus esindatud erakondi üles toetama Allar Jõksi kandidatuuri Eesti Vabariigi presidendi ametikohale. Eesti on alati võitnud ausas konkurentsis. Iseloomustagu see ka käimasolevaid kampaaniad ja tulevase riigipea isikut.

Ühineme sõnadega, mis jäid kõlama Allar Jõksi tänavu jaanuaris Postimehes ilmunud arvamusavaldusest: “Valitava presidendi väljakutseks saab olema ühendada kahte vastandlikku pilti unistuste Eestist.”

Allakirjutanute nimel

Raivo Vare 

Annika Uudelepp 

Allakirjutanud:

 1. Andrei Sõritsa
 2. Annika Uudelepp
 3. Jaan Pillesaar
 4. Joel Volkov
 5. Jüri Käo
 6. Jüri Saar
 7. Mall Hellam
 8. Mihhail Lotman
 9. Peeter Volkonski
 10. Raivo Vare
 11. Rein Einasto
 12. Teet Reedi
 13. Terje Kross
 14. Tiit Ojasoo

2 Responses to "14 tuntud inimest kutsuvad üles esitama Allar Jõksi presidendiks"

 1. akaasik   23. mai 2016 at 21:29

  Presidendivalimised on mäng avaliku arvamusega ja rahval ei ole siin kaasarääkimist.
  Hr Jõksi riigikogu ei vali, sest mees on isemõtleja ning ettearvamatult analüüsib poliitilist elukorraldust. Kui oleksin niigikogus ning opositsioonis – mängimise siis sedamoodi – oleksin poolt ja sooviksin EDU uuele presidendile. Samas orienteerub kompleksideta poliitikas Peeter Ernits ja samuti saaks poolthääle – kui oleks valida!

  Vasta
 2. EGON   25. mai 2016 at 15:50

  Praeguses korrumpeerunud poliitikute ülekülluses on aus ja sõltumatu riigipea ainult heaks endeks. Kui me oma valitud saadikuid isiklikult mõjutame(me ju tuneme neid?), valivad nad ka rahva soovitud kandidaadi. keskerakonna tee poliitikas peab lõppema. Nüüd!

  Vasta

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.