Läänemaa tennisistidel on olnud tihe mängugraafik

Eesti GP täiskasvanute turniiril Tallinnas Kadrioru tennisekeskuses sai Marek Turu korraliku tulemuse, jõudes veerandfinaali. Esimeses ringis alistas ta Kurmo Annuse 6:7(4), 6:2, 6:2 ja teises ringis Kevin Suvi 6:4, 7:5. Seejärel aga kaotas Otto Virtanenile 1:6, 1:6. Kokkuvõttes 5.-8. koht.

***

ITF seenioride turniiril Tallinnas (12. AOTK Seniors Cup) mängisid edukalt Vello Kuhi ja Kalju Aigro. Kuhi võitis 60+ veerandfinaalis inglast Andrew McKeowni 7:5, 6:1 ja poolfinaalis vastase kolmelt matšpallilt soomlast Matti Linnavirtat 6:3, 0:6, 7:6(2). Mäng kestis 2,5 tundi ja põnevust jätkus kuni viimaste punktideni.

Järgnenud paarismängus tõi kukkumine aga kaasa kerge vigastuse, mis ei lubanud järgmisel päeval mängida finaalis Oleg Sevtšuki vastu.

Aigro kaotas 70+ vanuseklassis alagrupis turniiri võitjale, tugevale leedukale Algirdas Gailiusele 1:6, 2:6, kuid võitis itaallast Giorgio Doriat. Kokkuvõttes 3. koht.

***

Avaturniir+2016+1

Välishooaja avavõistlusel Krahviaias osales seekord rekordarv 20 mängijat. “Igamehe paarismängus“, kus paarid loositi, kujunesid enamik mänge tasavägisteks.

Mängiti kahes alagrupis ja võitjad selgusid järgnenud kohamängudes. Ühes alagrupis olid mängud nii võrdsed, et kolme paari vahel tekkinud “surnud ringi” lahendamiseks tuli lõpuks kaotatud-võidetud geime lugeda.

9. koha mängus olid Mari Liigand / Tormi Mehide paremad Hele Leek-Ambur / Kaarel Kaasikust 6:1.

7. koha said Aire Mäesalu / Marelle Saar võiduga 6:4 Kelly Veske / Rena Trei üle.

5. koht kuulus alagrupis kolme võiduga kolmandaks jäänud Anu Kikas / Ken Rakkile, kes alistasid 6:2 Anželika Lavrušenko / Hardi Mikk Meiterni.

Põnevas kolmanda koha mängus võitsid Innar Mäesalu / Mart Ambur 6:4 Kaja Ladva / Ülo Meeritsa.

Finaal oli ülipõnev, kus Jaan Lilles / Arvo Vennola ei suutnud algedu võiduks realiseerida ja Mari Mahoni / Taavi Saar olid lõpus kindlamad. Mari ja Taavi suutsid tõrjuda kaks matšpalli ning vormistasid lõpuks mängu oma kasuks viienda matšpalliga kiires lõppmängus tulemusega 7:6 (7:5).

Välishooaeg on Krahviaias pingeline, igal nädalavahetusel kuni septembrini toimuvad erinevad turniirid ja üritused: eeloleval nädalavahetusel Eesti Noorteliiga, seejärel suurematest üritustest 11.-12. juunil Eesti paarismänguturniir „Mixtuur“ ja 26. juunil on kõik kutsutud osalema puureketiturniiril „Haapsalu suvi 2016“ . Puureketiturniiril on mängijate riietuseks nõutud puureketi ajastule kohased seelikud, püksid ja kübarad.

Vello Kuhi

Avaturniir+2016+6

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.