Olev Peetris: Miks on loogiline ühinemine Haapsaluga, aga mitte Lääne-Nigulaga?

Ridala vallavolikogu esimees Olev Peetris kirjutab värskes valla ajalehes Rotalia sellest, miks Ridalal on loogilisem ühineda Haapsaluga, mitte Lääne-Nigulaga. 


Olev Peetris
Ridala vallavolikogu esimees


Palju kirgi on üleskütnud haldusreformi teema. Kellega ühineda ja miks ühineda, kui siiani oleme ise hakkama saanud.

Täna on olukord selline, et Vabariigi Valitsus on kinnitanud haldusreformi aluseks olevad seaduste eelnõud ja edastanud need Riigikogule menetlemiseks. Esimesed parandusedki on tehtud. Ekspertkomisjoni soovituse kohaselt peab tulevikus kohaliku omavalitsuse üksuses elama vähemalt 5 000 elanikku.

Eeldatavalt peab sellise suurusega omavalitsus tagama optimaalse põhiteenuste osutamise, kompetentsed ja spetsialiseerunud ametnikud, kohaliku demokraatia toimimise ning finantssuutlikkuse.

Ridala vallas on 3343 elanikku ja seda on vähem, kui seaduses ette nähakse. Loogilise ühinemispiirkonna moodustavad Ridala vald ja Haapsalu linn, sellest tulenevalt käivad ühinemisläbirääkimised Haapsalu linnaga.

Miks on loogiline ühinemine Haapsaluga, aga mitte Lääne-Nigulaga?

Oleme rõngasvald ümber Haapsalu ja igapäevaselt toimub peaaegu kõikides elusfäärides pendelränne. On see siis tööle, kooli või lasteaeda käimine jne. Haapsalus käivad meie lapsed huvikoolides ja -ringides. Haapsalu spordi- ja kultuuriasutusi kasutavad ja külastavad meie inimesed. Meie loomulik liikumissuund asjaajamistes on läbi aegade olnud Haapsalu poole. Omal ajal oli Ridala vallamajagi Haapsalus, Lahe tänaval. Paljudel linnakodanikel on maakodud Ridala vallas. Valla ja linna elanike igapäevane elukorraldus on tihedalt omavahel põimunud.

Infrastruktuuri osas oleme linna külje all juba seotud, meil on Paralepa, Uuemõisa ja Haapsaluga linnaga ühine vee- ja kanalisatsioonisüsteem. Mõistlik on ühise haldamise alla viia ka tänavavalgustus ning teede ja tänavate haldamine ja hooldamine. Jäätmemajandust korraldame juba koos. Nii on odavam ja ratsionaalsem.

Eesmärk on luua tugev ja toimiv omavalitsus, kus kõigil on hea ja turvaline elada.

One Response to "Olev Peetris: Miks on loogiline ühinemine Haapsaluga, aga mitte Lääne-Nigulaga?"

  1. akaasik   23. mai 2016 at 21:09

    Loogiline igati linnaga ühineda, meenub et ühel aastal ei saadud vallale nime andmisega ühele poolele ja Ridala nimi oli kallimast kallim.Tegelikult võiks Haapsalu vald ulatuda Martnani ning hõlmata ka Lääne-Nigula ning ikka nimega HAAPSALU

    Vasta

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.