Politsei pidas kinni Tartu abilinnapea Kajar Lemberi, linnavalitsuses oli läbiotsimine

Kajar Lember. F: Wikipedia.
Kajar Lember. F: Wikipedia.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri kinnitusel oli täna kriminaalasja raames läbiotsimine Tartu linnavalitsuse tööruumides. Lisaks sellele kinnitati, et keskkriminaalpolitsei töötajad pidasid kahtlustatavana kinni Tartu abilinnapea Kajar Lemberi (SDE), keda on alust kahtlustada korduvas altkäemaksu võtmises, teatas ERRi uudisteportaal.

“Kuna menetlustoimingud alles käivad, siis täna saame ainult kinnitada, et meil on alust kahtlustada Tartu abilinnapead Kajar Lemberit altkäemaksu võtmises. Kahtlustuse kohaselt ei tegutsenud abilinnapea linna huvides, vaid nii enda kui ka altkäemaksu andja huvides, kes on ka täna kahtlustatavana kinni peetud,“ kommenteeris kriminaalasja kohtueelset menetlust juhtiv Lõuna ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Marek Vahing ERR-i uudisteportaalile.

“Kogutud tõendid viitavad sellele, et altkäemaksu võtmine toimus korduvalt pikema aja jooksul,“ lisas keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo juht Janek Maasik.

Pikemalt loe ERRi uudisteportaalist.

2002–2009 oli Lember Tabivere vallavolikogu esimees, olles Eesti noorim volikogujuht.

Lember oli 2004–2011 AS Emajõe Veevärk nõukogu esimees ja 2004–2005 Jõgevamaa Arendus- ja ettevõtluskeskuse konsultant.

2005–2007 oli ta rahandusministeeriumis minister Aivar Sõerdi nõunik. Samal ajal kuulus ta AS Elektriraudtee ja AS Teede ja Tehnokeskuse nõukogusse.

Lember on aastaid tegelenud ettevõtlusega, sealhulgas Eesti tõugu hobuste ja ratsaponide kasvatamisega.

2008. aastal asutas Kajar Lember Tartu lähedal Kaiaveres kogupere-mängumaa Vudila ja oli 2011. aastani selle juhataja.

2011–2013 oli Lember XII Riigikogu liige. Alates 2013. aasta novembrist töötab Lember Tartu rahandus- ja ettevõtlusvaldkonna abilinnapeana. Pärast 2013. aasta kohalike omavalitsuste valimisi abilinnapeaks tulles loobus Lember kohast Riigikogus.

Lember kuulub SA Tartu Ärinõuandla, SA Lõuna-Eesti Turism ja SA Tartumaa Turism nõukogusse ja MTÜ Eesti Konverentsibüroo juhatusse. Ta on AS Elering ja SA Tartu Teaduspark nõukogu esimees.

2013. aastal oli ta üks Rahvakogu toetajaist.

(Lemberi teenistuskäigu allikas: Wikipedia)

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.