Homses Maalehes: Hundisilma sulane ehitab meenetest punanurka

Eru küla elanik Are Niinikse, kes avalikkuse huviorbiiti tõusnud Hundisilma talu töömehena, on innukas kollektsionäär. Edgar Savisaare Hundisilmale kolimise esimesest päevast seal tööl olnud mees tutvustas oma kodust muuseuminurka Maalehele.

Ohtlikku Rounduppi lubatakse Eestis edasi pritsida

Glüfosaati sisaldavate umbrohutõrjevahendite kasutamine mürgitab koos loodusega ka inimest, ent riik ei kavatse seda niipea keelata. Maaleht uuris, miks ja kui palju jõuab mürki loodusesse ainuüksi teehoolduse käigus.

Maailmakuulus fotograaf käib Eestis linde pildistamas

Umbes poole sajandi eest ei olnud siin kandis ühtegi kutselist loodusfotograafi. Soomes elas aga noor mees Hannu Hautala, kes töötas automehaanikuna, pildistas igal vabal hetkel linde ja lootis, et saab millalgi kogu oma elu sellele pühendada. Nüüd on ta maailmakuulus. Vaata Maalehest tema pilte Eesti lindudest.

Jõhvis on peidus varandus

Eesti üheks kasutamata rikkuseks peetakse fosforiiti, ent hoopis lihtsam ja keskkonnasõbralikum oleks kaevandada rauamaaki. Jõhvi lähedal leidub sadades miljonites tonnides rauamaaki, mis koos nikli ja vasega teeks Eesti hoobilt rikkaks.

Eero Epner: kuidas rahvuslased teisiti teeksid?

Rahvusluse probleem ei ole selles, et ta oleks halb poliitika. Rahvusluse häda on selles, et ta ei olegi poliitika. Niipea kui rahvuslus lakkab olemast keele ja kultuuri edasiarendamiseks (mitte kaitsmiseks, sest keegi ei ründa) mõeldud tööriist, muutub ta tundeks. Ma ei arva, et rahvuslus on halb. Ma pean ka ennast rahvuslaseks. Minu arvates on eesti keel ja kultuur ilusad, ning peaks tegema kõik, et neis oleks rohkem tulevikku. Kas olete aga kuulnud EKRE algatustest keelekorralduses? Või looduskaitses? Kultuuripärandi kaitsmisel? Nende ideid seoses kogukondliku tegevusega maal? Kas olete kuulnud EKRE seisukohtasid millegi kohta, mis päriselt mõjutab meie riigi tulevikku? Ei. Mitte midagi. Null.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.