Iraagis Daeshi käes olevas Fallujah linnas on surmalõksus 10 000 peret

Iraagi armee valmistub Daeshilt tagasi võtma Fallujah linna, kuid ÜRO kardab umbes 10 000 pere pärast, kes jäävad linna lõksu, vahendas CNN.

60 km kaugusel Bagdadist asuv Fallujah linn on terroristide käes koos tsiviilelanikega, kes ei saa linnast lahkuda ja võivad Iraagi armee rünnaku korral hukkuda.

Iraagi armee on linna kohal alla visanud tuhandeid teabelehti, mis selgitavad, kuidas linnast lahkuda, ning lubanud inimestele luua turvakoridori, et pääseda linnapiirest välja ajutisse laagrisse.

Valitsus on loonud ka telefoninumbri, kuhu inimesed saavad helistada või sõnumeid saata ning anda sel moel teada, kui vajavad evakueerimist. Riigitelevisioonis anti nõu, et linnaelanikud, kes ei saa kodudest lahkuda, võiksid lehvitada maja kohal valget lippu ning hoida eemale Daeshiga seotud rajatistest.

Kuid aktivistid ütlevad, et Daesh on hoiatanud elanikke lahkumast ja lõiganud läbi paljud sideliinid. See jätab tsiviilelanikud valitsusvägede, šiiia- ning hõimuvõitlejate ja sunniitliku terroriorganisatsiooni võitlejate tule vahele.

ÜRO teatel on viimastel päevadel saanud turvakoridori kaudu linnast lahkuda umbes 80 peret.

Osal inimestest on õnnestunud põgeneda Fallujah ja 30 km kaugusele jääva Amiriyat al-Falluja linna vahelisele maanteele.

Teised on pagenud kahe linna vahele jäävate põldude kaudu, ent paljud on põgenemise eest oma eluga maksnud, sest turvakoridor ei toimi nii nagu lubatud.

Fallujah regioonis on olnud viimastel nädalatel palju vägivalda. USA juhitud Daeshi-vastane koalitsioon on linnas asuvaid Daeshi sihtmärke pommitanud 21 korral.

Juba enne seda oli linnaelanike olukord kriitiline. Inimestel on mitu kuud olnud puudus toidust ja ravimitest, kuna valitsusväed on pärast mullu detsembris Ramadi linna tagasivõtmist varustusteed läbi lõiganud.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.