Pöidlad pihku: Homme selgub, kas Läänemaa tiim võidab Ajujahi konkursi

Levoni tegijad: Aleksandra Varnaeva, Markus Lember, Taavi Raidma, Karel Nappus ja  Priidu Paomets. F: www.facebook.com/levideramusic/
Levoni tegijad: Aleksandra Varnaeva, Markus Lember, Taavi Raidma, Karel Nappus ja  Priidu Paomets. F: www.facebook.com/levideramusic/

Ajujahi finaali otseülekanne algab Eesti Televisioonis homme kell 20:00. Võidu nimel asuvad võistlustulle Foxcademy, Levon ja SprayPrinter. Auhinnafond on 60 000 eurot.

Tehnopoli startup inkubaatori juht Martin Goroško on pidanud soosikuks SprayPrinterit. “Kui peaksin panustama televaatajate ja Ajujahi žürii otsusele finaalsaates, siis panustaksin meeskonnale SprayPrinter,” rääkis ta.

SprayPrinter’i eestvedaja Alo Murutar ütles, et Ajujahil osalemine on tulnud kasuks nii nende meeskonnale kui konkurssile endale. “Ja me ei tulnud finaali selleks, et teiseks jääda,” ütles Murutar.

Läänlased telerite ette!

Läänemaalased hoiavad aga pöialt Läänemaa ühisgümnaasiumi õpilaste Markus Lemberi ja Karel Nappuse poolt arendatavale rakendusele Levon, mis õpetab laulma. Kool on oma Facebooki lehe kaudu hoidnud kohaliku kogukonna huvi üleval ja vähemalt kaasõpilaste poolehoiu on poisid võitnud. Lember ise on samuti optimistlik.

“Meil on varuks üllatus, mida žürii meilt praegu ilmselt oodata ei oska,” ütles Lember. Ta lisas, et tegelikult oli Levoni algseks plaaniks jõuda kolmekümne parema hulka, et saada osa Ajujahiga kaasnevast koolitusprogrammist. “Tegelikult oli top-30 hulgas väga palju neid, kes võinuks samuti võitu väärida,” lisas Lember.

10 protsenti koduturust võetud

Kolmandaks finalistiks on e-õppelahenduste innovatsioonivedur Foxcademy. Praeguseks on ettevõttel 22 maksvat klienti ehk gümnaasiumi. Kuna Foxcademy pakub e-õpikuid praegu vaid gümnaasiumitele, on 10 protsenti koduturust vallutatud.

Idufirma eestvedaja Sebastian Pikand on tuleviku osas lootusrikas. Esmalt soovitakse võita Ajujaht, kuid astutud on ka esimesed sammud rahvusvahelises plaanis. “Meil on olemas kokkulepped koolidega Suurbritannia ja Indias, kes hakkavad meie toodet käesoleva aasta oktoobris testima,” ütles ta.

Eesti suurima äriideede konkursi ellukutsuja on EAS, partner SEB ja suurtoetaja Nortal. Lisaks neile toetavad Ajujahti Levira, Advokaadibüroo Cobalt, Nasdaq, Tehnopol, KÜSK, Heateo Sihtasutus, Pärnu linn, Tallinna linn, Tartu linn ja Võru maavalitsus.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.