SEB uuring: suurte ostude puhul loodavad Eesti inimesed säästudele

eurod raha

SEB uuringust selgus, et Eesti inimesed eelistavad suurte ostude tegemisel säästude kasutamist ning 85% kataks vaid äärmisel juhul oma suuremad tarbimiskulutused panga abil. Samas üle poole vastajatest nõustuvad, et suuremate väljaminekute rahastamiseks ei ole alati mõistlik sääste kulutada.

„Enne suuremate tarbimisotsuste langetamist tuleks analüüsida erinevaid võimalusi ja esialgu kaaluda ise vajaliku summa kogumist. Kuid alati pole see mõistlik või võimalik, sest kogumisele kuluks näiteks liiga pikk aeg või vähendaks säästude kasutamine pere ootamatuteks kulutusteks mõeldud rahapuhvrit. Ettenägematute väljaminekute tarbeks võiks olla säästetud kolme-nelja kuu kulutuste jagu, mille kogumine võib võtta mitu aastat ning jätaks pere selleks ajaks ootamatuste korral palju haavatavamaks. Seetõttu võib kodu renoveerimisel või tehnika ostul mõni krediidilahendus abiks olla,“ ütles Eesti Pangaliidu finantshariduse toimkonna juht ning SEB kogumis- ja investeerimistoodete müügijuht Katrin Laks.

„Iga teine vastaja nõustub, et väikelaen, järelmaks või krediitkaart tagavad igapäevaste rahaasjade korraldamisel paindlikkuse. Kuid enda jaoks sobivaima lahenduse leidmiseks tuleks erinevate variantide plussid ja miinused hoolikalt läbi kaaluda,“ lisas Laks.

Uuringule vastanud jagavad seisukohta, et igapäevaste rahaasjade hea korraldamise aluseks on põhjalik planeerimine. Enne suuremaid oste peetakse kõige olulisemaks põhjaliku kodutöö tegemist ja lähedaste või panga nõustajaga konsulteerimist.

Kasutatud andmed tuginevad SEB uuringule 2016. aastal, kokku osales 2861 inimest.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.