Fotod: Haapsalus osales tervisenäitajate mõõtmisel 72 inimest, rohkem kui poolte kehamassiindeks ületas tervisliku piiri

Pühapäeval, 22. mail said haapsallased kaubamaja ees mõõta oma peamisi tervisenäitajaid ning saada infot tervise hoidmise ja paremaks muutmise kohta.

Registreeriti kokku 85 osaleja tervisenäitajad. Ülemõõdetute keskmiseks vanuseks oli 44 aastat, noorim osaleja oli 5-aastane ja vanim 88-aastane.

Täiskasvanud osalejaid oli 72: 53 naist ja vaid 19 meest. Täiskasvanud osalenute keskmise vanus oli 50 aastat ja keskmine pikkus 167 cm, pikim osaleja oli 192 cm ja kõige lühem 153 cm pikk.

Täiskasvanud osalejate keskmine kehamassiindeks oli 26,2 (normaalseks loetakse KMI 19-25). Kui 31 osaleja KMI indeks vastas soovituslikule, siis 41 mõõtja vastav näitaja ületas tervisliku piiri.

Kõik osalejad olid aga ääretult postitiivsed ning kuulasid tervisenõuandeid suure huviga – mõõtmisel osalemine on juba oluline samm tervise suunas!

Igale mõõtmisel osalejale anti kingituseks korduvkasutatav aedviljakott porgandite ja sibulatega, et tõmmata tähelepanu köögiviljade tarbimisele ning vähendada kilekottide kasutamisest tulenevat keskkonnamõju.

Ettevõtmise „Tervisel on Kaal” korraldasid Haapsalu kolledži tervisejuhi tudengid.

Eliis Salm

kehamass1 kehamass2 kehamass3 kehamass4 kehamass8 kehamass9

2 Responses to "Fotod: Haapsalus osales tervisenäitajate mõõtmisel 72 inimest, rohkem kui poolte kehamassiindeks ületas tervisliku piiri"

 1. Elustiiliärikate promo?   26. mai 2016 at 20:24

  “Tervislik” vahemik on veel ka kerge ülekaal e. kuni BMI 30. Kehamassiindeksit tohib kasutada täisealiste tööealiste kohta (siin paistab, et mõõdeti ka lasteaialapsi ja vanureid, nendele ei kehti sama mõõt mingil juhul). Kui osalejate keskmine vanus oli 50 a, siis oli ka keskmine mõõdutulemus täiesti ok? Tööealistel soovituslik indeksivahemik 19-25 ja seenioritel 24-29. Ebatervislikuks võib nimetada nii kaaluindeksit üle 30 kui alla 20. Ei ole täheldatud ka üheski teaduslikus uuringus, et kuskil mõõtmisel osalemine oleks kuidagi “samm tervise suunas”. Naiste puhul tuleks rõhutada aga ekstra hoopis lõputu dieedipidamise ja alatoitumisega kaasnevaid tervise- ja psüühikariske, see on on USAs noorte naiste puhul 3. surmapõhjus.

  Vasta
 2. Osaleja   27. mai 2016 at 10:04

  Eks eelkõnelenu on oma andmed saanud ilmselt kusagilt mujalt. TAI kalkulaatorid võib leida siit: http://tap.nutridata.ee/14 ja nendest peavad need tudengid ilmselt oma töös lähtuma. Kontrollisin ja kõik vastab sellele. Ülekaalu ei saa siiski tervislikuks lugeda, kuigi see võiks ülekaalulistele meeldida.. Vanemaealistele kommentaare andes kaalu alandamist niivõrd ka ei rõhutatud.

  Kui artiklit tähelepanelikumalt lugeda, siis on sealt ka näha, et lapsi KMI arvutamisse ei kaasatud, sest neile kehtivad tõepoolest teised normid. Iga inimene, kes vähemalt tunneb oma terviseparameetrite vastu huvi ja tahab saada nõuandeid, on astunud suure sammu tervise poole. Vähem kriitikat!

  Vasta

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.