Haapsallase Terje Henki animatsioon on Zagrebi kaasaegse kunsti muuseumi välisseintel

terje henki animatsioon

Alates eelmisest nädalast on Horvaatias, Zagrebi kaasaegse kunsti muuseumi MSU seinasuurustel aknapindadel kuvatud tunnustatud animakunstnike seas ka Terje Henki animatsioon “Siit sinna” (“From Here to There”).

“Tegemist on spetsiaalselt Zagrebi kunstimuuseumile loodud animatsiooniga, kus kasutasin mitmeid varem valminud animeeritud elemente,” rääkis Terje Henk. “Näiteks ilmub sinna Meisterjaani nägu, mille olin rotoskoopinud tema muusikavideole Bambusest Laev ja kus operaatoritöö tegi Sten-Johan Lill. Võtsin arvesse hoone füüsilisi parameetreid ja lähenesin animeeritud elementidele kui objektidele, mida ühest kontekstist teise asetades ja neid omavahel suhestades, lood uue olukorra.”

Henki sõnul oli ta aasta alguses lasknud Haapsalu linnas lahti ahvid nii müüripinnale kui ka akendele, kus toimus suhtlus eri aknaruutude vahel. “Mulle pakub huvi animatsiooni välja toomine kinoruumist, see on ka minu magistritöö teemaks,” ütles ta.

Zagrebi MSU välispindadel suhtlevad animatsioonid on sissejuhatuseks Animafestile, mis toimub juba aastast 1972 ja on üks vanimatest animatsioonile pühendatud festivalidest. Pinnaanimatsioonid ilmuvad muuseumi seintele kuni festivali lõpuni, 11. juunini.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.