Läänemaa päästepiirkond saab endale uue juhi

Kätlin Poopuu.
Kätlin Poopuu.

Alates 6. juunist juhib Päästeameti Lääne päästekeskuse Läänemaa päästepiirkonda Kätlin Poopuu. Kätlin on töötanud Päästeametis alates 2008. aastat. Tänaseni on tema tööks olnud ohutuse “pisiku“ süstimine Saare- ja ka Läänemaa elanikesse.

Läänemaa ei ole Kätlinile võõras paik. Ta on seal töötanud juba kaks aastat, seni ennetajana. Selle üsna lühikese aja jooksul on ta oma soosingu leidnud nii Läänemaa komandodes kui ka koostööpartneritelt.

Töö kõrvalt on tulevane piirkonna pealik ennast arendanud sotsiaaltöö valdkonnas. 2012. aastal omandas ta rakenduskõrghariduse sotsiaaltöö korraldamise alal ning kaks aastat tagasi omistati talle sotsiaalteaduste magistrikraad. Need on olnud tema haridustee verstapostid, kuid õppimist ei ole ta siiani lõpetanud.

Mõni nädal tagasi lõpetas Kätlin Päästeameti Tuleviku Liidrite talendiprogrammi, lisaks on ta läbinud veel hulga väiksemaid koolitusi. Huvitavaim fakt on see, et Kätlin on Saaremaal ainuke koolitaja, kes saab saarerahvale koju kätte tuua teadmised raudteeohutusest.

Kätlin Poopuud ja tema tulemuslikku tööd on märgatud nii Päästeameti sees- kui ka väljaspool. Päästeametis on talle antud üle nii aasta ennetaja kui ka aasta meeskonnatöötaja tiitlid. Talle on omistatud ka Päästeameti medal (2014).

Saaremaal on teda tunnustatud kohalike omavalitsuste tasandil ning koostööpartnerite poolt. Eelmisel aastal sai Kätlin ka aasta õppija tiitli, mille andis välja Eesti Täiskasvanute Koolitajate Assotsiatsioon.

Lisaks pereelule, tööle ja õpingutele on Kätlin koos abikaasaga omandanud ka abipolitseiniku kutse. Tema sõnul on ta kõigele uuele avatud ja mõistab, et õpitakse kõigest, kogu elu ning iial ei tea, mis kasulikuks osutuda võib.

Lääne päästekeskuse juhi Ivar Kaldasauna sõnul on Kätlini tõhusaim relv oskus oma positiivse energiaga inimesi mõjutada ja kaasa haarata.

“Oma heade teadmiste ja metoodilise lähenemisega suudab ta tõesti muuta igaühe kaasabil elu turvalisemaks. Just selliseid eestvedajaid ja kaasajaid ongi vaja ennetuspõhise organisatsioonis töötamiseks ning vedamiseks,“ selgitas Lääne päästekeskuse juht Kätlin Poopuu valimist Läänemaa uueks päästepiirkonna juhiks.

Kristi Kais

Lääne päästekeskuse kommunikatsioonijuht

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.